Eğitim Sistemi | Ortadoğulular Eğitim

Eğitim Sistemi


28.11.2018       2324      


Eğitim Sistemi

Ortadoğulular Eğitim Kurumları 18 yıllık tecrübesi ile alanında uzman eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir. Bu amaçla normal müfredat dışında ek dersler, sınavlara hazırlık sistemi merkezi olarak planlanmaktadır.

Akademik Eğitim                  

Çocuklarımızın hayata hazırlanırken kendilerine gerekli olan ve günümüz ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verebilecek yoğunlukta akademik eğitim veriyoruz. Çocuklarımızı hem hayata hem de sınavlara hazırlıyor güçlü rekabet ortamında onlara gerekli akademik eğitimi veriyoruz.Özel hazırlıklarımız, öğrenme stillerine dayalı öğretim sistemimiz, etüt sistemimiz, danışmanlık sistemimiz bunun için var.

Proje tabanlı öğrenme modeli ile  öğrencilerimize akademik, sosyal, kültürel alanlarda etkin bir öğrenme sistemi sağlamaktayız.

Dil Eğitimi  

Özel Lisemizde,Kızılayda bulunan İngilizce kursumuzla ilk okuldan son sınıfa kadar ihtiyaca göre yoğunlaştırılmış şekilde Ortaoğululara özgü Bilingual sistemi ile hem Almanca hem İngilizce öğretiyoruz çocuklarımıza sadece grameri değil konuşmayı da öğretiyoruz. Sınıflara ve yeteneklere göre dağıtılmış yayın ve öğretim teknikleri, native öğretmenlerimizle destekli sistemimiz, ilave olarak yurtdışı eğitim programları (Amerika, Avrupa ve Ortadoğu bağlantılarımız sayesinde) ile desteklenmiş  ve bu sayede dil eğitimi bütüncül bir sistemle ele alınmıştır.

Sosyal-Kültürel Eğitim,

Çocuğumuzun çevresindeki bireylerle sosyal ilişkiler kurması, toplumumuzun ve evrensel kültürün ilke ve değerlerine uyum sağlaması için gerekli olan, davranış ve yaklaşımları kazanmasını sağlıyoruz. Kulüpler ve sosyal sorumluluk projeleri ile çocuklarımızın dünya ile iletişim hâlinde olmasını sağlıyoruz. Sadece bulunduğu ortamın donanımlarını taşıyan değil tüm dünyayı yorumlayabilen, iletişim kurabilen, dünya ile entegre olmuş dünya vizyonu olan çocuklar hedefliyoruz. Her çocuğun bir hobisinin gelişmesini önemsiyoruz. Her çocuğun bir enstrüman kullanıyor olmasını, bir spor dalında gelişmesini önemsiyoruz.

Kişilik Eğitimi,

Hedefimiz her şeyden önce insandır. Eğitim okul merkezli, okul insan merkezli olmalıdır. Her şeyden önce insan ahlaklı olmalıdır.

Kişilik gelişimi programları ile çocuklarımızın zihinsel, fiziksel, sosyal, ahlaki ve manevi yönden gelişimini hedefliyor ve buna uygun programlar geliştiriyoruz. Bu sayede  akademik ve sosyal yönden gelişmiş çocuğumuza kendi kimliğini kazandırmayı hedefliyoruz.

Çocuklarımıza yaşadıkları toplumun kodlarını ve davranış kurallarını öğretiyor ve karşılaştıkları yeni kültürleri yorumlama ve anlama kabiliyeti kazandırmayı hedefliyoruz.

Bireyin eğitim evrelerini dört ana başlıkta değerlendirir, buna göre felsefi alt yapıları hazırlar,bu dönemler;

"Hayata Dokunma" dönemi (Okul Öncesi Eğitim)

"Hayatı Okuma " dönemi,    (İlkokul )

" Hayatı Anlama" dönemi,     (Ortaokul)

" Hayatı Yorumlama" dönemi, (Lise)

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Güçlü  kurumsal alt yapı, seçilmiş kaliteli eğitim kadrosu, güçlü akademik kurul yapısı, güçlü  zümre sistemi, kendini yenileyen güçlü yönetim sistemi ile  mezun ettiği her bir çocuğumuzun hayata atılırken bir medeniyet perspektifi kazanmış, kişilikli, başarılı, en az iki dil bilen, en az bir spor dalında gelişmiş, en az bir enstrümanı kullanabilen birey olmasını arzu ediyor ve bunu kendine hedef ve ödev olarak görüyor.

Ortadoğulular Eğitim Hedeflerimiz

Hedeflerimiz

2020 Eylül ayında 50 şubesi ile eğitim öğretime başlamayı hedeflemektedir. Ülkemizin hem dershane hem özel okul imkanlarını aynı okulda birleştiren...

← Devamını Oku

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için