Franchise | Ortadoğulular Eğitim

Franchise

Ortadoğulular Eğitim Franchise

28.11.2018       1734       Emir Alabuğa


Franchise

Franchising (Marka Lisans Anlaşması)

Franchising; Bir ürün veya hizmetin imtiyaz hakkına sahip tarafın, belirli bir süre, şart ve sınırlamalar dâhilinde, imtiyaz hakkını, ticari işler yürütmek üzere ikinci tarafa vermesi ve bu imtiyazdan doğan, uzun dönemli ve sürekli bir iş ilişkileri bütünüdür.

Franchising, iki taraf arasında meydana getirilen sözleşmeye dayalı bir ilişkidir.

Bu çerçevede Ortadoğulular Eğitim Kurumları Ticaret Limited Şti. kendi adına T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilen ’’ ORTADOĞULULAR ‘’ markasını, EĞİTİM .ÖZEL ÖĞRETİM KURSU,iNGİLİZCE KOLEJ,ÖZEL OKUL ANAOKULU,ÖZEL ANADOLU LİSESİ işkolunda franchising yoluyla kullandırarak işbirliği yapmaktadır.

Ortadoğuluların bu konudaki yaklaşımı şöyledir:

Sağlıklı ve hızlı zincirleşmek.
Karşılıklı faydaya dayalı bir ilişki tesis etmek.
Kalıcı ve sağlam bir yapılanmayı sağlamak.
Rekabetçi ve dinamik bir anlayışı hayata geçirmek.

Franchise Avantajları

Marka gücünü ilgili belediye sınırları içerisinde kullanacak,

Ortadoğulular yayınları kaynak kitaplarını öğrencilerine verecek,

Ulusal Kanal reklamları marka bilinirliği ve kurumsallığın avantajlarını yaşayacak,

Bilgi Paylaşımı ve danışmanlık hizmeti alacaktır.

Franchising ilişkimizin olduğu kurumlara sunduğumuz hizmetler

 • Milli Eğitim Bakanlığı ile kurumunuzun yeni açılış ,isim hakkı kullanımı,dönüşüm gibi resmi prosedür işlerinde danışmanlık ve yönlendirme,E OKUL MEBBİS işlemleri desteği ,MEB standartlar yönergesine uygunluk yönünden kurumunuzun yerinde incelenmesi danışmanlık yapılması, okul kurs açılışı ile ilgili resmi evraklarınızın hazırlanması takibi ve danışmanlık hizmetlerini ücretsiz sunuyoruz
 • Ortadoğulular Eğitim Kurumları danışmanlığını yapan mimarlık firmamız tarafından hazırlanan tip proje ile kurumlarımızın tek tip eğitim mekanlarına kavuşmasını sağlıyoruz.
 • Güçlü yayın desteği(Konu Anlatım kitap,Soru Bankası,T.g Deneme)
 • Ulusal reklam ve marka değeri ile ''ORTADOĞULULAR '' markasını bulunduğunuz  lokasyonda temsil etme avantajını elde edeceksiniz.
 • 'ORTADOĞULULAR  Eğitim Kurumları yayın firmamız eli ile hazırlanan yayınlarımızın tüm sınıflarda ve tüm konularda ihtiyaç duyulan ders içerikleri pdfleri akıllı tahta ve projeksiyon sisteminde kullanabilimeniz için ücretsiz.
 • KursProgramım otomasyon programı ORTADOĞULULAR  Eğitim Kurumları özel indirimlerle verilemektedir.
 • Türkiye Geneli Sınavlarımızla Ortak Değerlendirme hizmetleri ücretsiz
 • Kurumsal Çözümler için ortak satın alım sözleşmeleri (Sms ,Eğitim metaryallari,Mobilya Tefrişat,İnşaat,Boya Hizmetleri) tüm ihtiyaçlarınız için anlaşmalarımızı genel merkezden yapıyoruz.
 • Kıyafet için anlaşmalı üretici firmamızdan kar gözetmeksizin kurumlarımıza özel tasarlanmış kıyafetleri ekonomik fiyatlarla ulaşma imkanı 
 • Etüt takip ders programı sistemi danışmanlığı
 • Yıllık Akademik Çalışma takvimi
 • Bilimsel Rehberlik Hizmeti(Kariyer Planlama Merkezi)danışmanlığı 
 • Kayıt kampanyası organizasyonları danışmanlığı
 • Mutad teftiş, denetim ve anket hizmetleri 
 • Yıllık ders planları ve müfredat çalışmaları danışmanlığı
 • Promosyon mekan içi afiş ve dış iç reklam tasarım desteği 
 • Hukuki danışmanlık 
 • Mali Danışmanlık
 • Kurumsal Kimlik Kılavuzu Hizmetleri ücretsiz(Baskı ve matbaa masrafları şubelere aittir)
 • İnsan kaynakları hizmeti Şubelerimizin ihtiyacı olan personelin ilanına çıkılması ve istenilirse Genel merkez tarafından ön görüşmelerin yapılması Ortadoğulular Eğitim Kurumlarına özel indirimlerle
 • Seminer desteği 

Franchise alan şubelerimizden beklentilerimiz

Kaliteli bir eğitimin sürdürülmesini

Markamızın doğru temsil edilmesi

Ortadoğulular Eğitim Kurumlarının kurumsal yapısına ve standartlar yönergesine bağlı kalınması

Sözleşmeye konu olan maddi yükümlüklerin yerine getirilmesi

Marka imajına uygun Fiziki koşulların sağlanmasını önemsiyoruz.

Şartlarımız

İşletmecilik
Ortakların/sahiplerinin piyasadaki itibarları bizler için önemlidir. (vergi-SSK-piyasa borç durumları)
Sağlam ortaklık yapısı
Kurucunun eğitim deneyimi

Birlikte çalışma ve ortak marka inancına franchise işletme kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağına dikkat ediyoruz.
 

Bina durumu

     Kurumlarımızın şehrin uygun yerinde Özel Okulculuğa uygun, fonksiyonel binalarda olmalı. Binamız en 200 öğrenci kapasiteli olmalıdır. İlgili binalarda Başkanlığımıza bağlı mimarlık ve inşaat birimimiz tek tipleştirme ve inşaat dönüşümü için gerekli danışmanlık hizmetini arzu eden şubelerimize sunabilmekte. Arzu edenlere kayıt kabul, sekreterya gibi binada kullanılacak hakim renk uyumu içeride kullanılacak görsel tasarım unsurları ilgili başvuru sahibine maliyetiyle birlikte sunabilmektedir.

Maddi Şartlarımız

     İsim kullandırma bedeli  KASIM, ARALIK, OCAK, ŞUBAT, MART aylarında genel merkeze beş eşit taksitte ödenir.Öğrenci başı bedel genel merkez tarafından her yıl Tefe-Tüfe oranının yarısı oranında artırılır.

     Ortadoğulular Eğitim Kurumlarında öğrenim gören her öğrenci için her yıl açıklanan yayın fiyat listesi üzerinden yayınevinin belirlediği iskonto üzerinden her bir öğrenci için yayın alım zorunluluğu vardır.

     Şubelerin kayıt fiyatları bölgelere göre indirimler genel merkezimiz tarafından belirlenir. Bu fiyatlardan aşağı kayıt yapan şubeler hakkında cezai işlem uygulanır.

     İsim hakkı alan şubeden öğrenci başına ücret Franchise sözleşmesinde belirtilen hükümler çerçevesinde alınır bu ödemeler eğitim öğretim yılı boyunca sözleşmede belirtilen usullere uygun olarak ödenir.Bu bedellere öğrenciler için alınması zorunlu Yayın bedelleri dahil değildir.Fiyat listeleri sene başında belirlenir.Ödemeler çekle veya nakit alınır .

İsim verme süreci
     Genel merkezimizin ilgili birimi tarafından  isim hakkı talep eden kurumun resmi isim hakkı başvuru formunu doldurması ile yerinde inceleme yapılır. Yer incelemesi ve gözlem raporu, hazırlanarak resim ve fotolar eklenerek yönetim kuruluna onay için sunulur.
     İsim talep eden kişi/kişiler Genel merkezimize sözleşme için gerekli evrak ile davet edilir.

     Lisans sözleşme imzalanması işlemleri tamamlanması esnasında kurumlardan Sözleşmeyle beraber alınacak evraklar teslim alınır(Kira kontratı ,yerleşim planı şirket imza sirküleri,Ticari sicil gazetesi örneği,Şirket yetki belgesi,ortakların nüfus cüzdan fotokopileri)

Sözleşme imzalanan ve taahhütlerini yerine getiren kuruma Marka Tescil Belgesi, Kurumsal Kimlik Kılavuzu, Web sitesi kullanıcı girişi, şifresi,  Kurumsal mail adresi ve şifresi, Marka kullandırma izin belgesi, Kısa sözleşme örneği , Meb’e verilecek isim hakkı dilekçesi örneği  verilir

     Bu işlemlerin ardından kurumun tabela kullanımı için tabela tasarımı  genel merkez tarafından yapılır ihtiyaç halinde mobilya ve mimari proje tek tipleştirme çalışmaları  hazırlanarak kurum tek tipleştirme çalışması yapılır.Lansman Paketi ile kurumun  görsel öğelerle dönüşümü sağlanır. İlgili kurum tanıtımı için kalemlik Mouse pad dönkart çıkartma sticker kalem flama bayrak mekan içi afişler hazırlanarak kuruma lansman paketi çerçevesinde adetlerince sevk edilir.Diğer bütün ftp ve kurumsal kimlik kılavuzuna özgü tasarım ve şablonlar Kurumsal alandan indirilerek yada genel merkeze sipariş ve ödemesi yapılarak alınabilir yaptırılabilir.

Eğitim Sistemi

Öğrencilerimizin Medeniyet perspektifi kazanmış, kişilikli, başarılı, en az iki dil bilen, en az bir spor dalında başarılı, en az bir müzik enstrü...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankaradaki özel anaokulları

Ankaradaki özel anaokulları

Ankara’daki özel anaokulları arasında yer almak, bizler için bir gurur ve sorumluluk kaynağı olmuştur. Bu doğrultuda hareket ederek, minik öğrencil...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için