2019 AYT | Ortadoğulular Eğitim

2019 AYT

Ortadoğulular Eğitim 2019 AYT

8.06.2019       459      


2019 AYT

2019 AYT

2019 AYT sınavına az bir zaman kala öğrenciler bölüm seçme konusunda araştırmalara başladılar. Tabi ki her öğrencinin hayalinde güzel bir bölüm ile birlikte güzel bir okul bulunmaktadır, bunun için de çaba sarf etmek gerektiğini unutmamak gerekir.

Yükseköğretim kurumları sınavının ikinci oturumu olan AYT sınavı, bu sene ikinci defa düzenlenecek. Sınav sisteminin değişmesi biraz da olsa kafa karışıklığına neden oldu elbette ancak önceki dönemden farklı olduğu pek söylenemez. Alan Yeterlilik Sınavı kısacası olan “AYT” sınavında, 4 yıllık bir üniversite okumak isteyen öğrenciler sayısal, sözel ve eşit ağırlık alanında ter dökecekler. 2019 AYT sınavına hazırlık yapılırken biraz daha dikkatli olunması durumunda kesinlikle herhangi bir sorunun yaşanmayacağını söylememiz gerekir. Bu konuda destek alınabilecek mezun dershaneler hem sınav heyecanının atlatılması açısından hem de başarılı bir şekilde sınavı vermek açısından faydalı olacaklardır.

Sınav heyecanını yenin

Okul sınavları her sene düzenlenir, her ne kadar ülkemizde son yıllarda sınav sistemlerinde sık değişimler yaşansa da bunu stres nedeni yapmamak gerektiğini unutmamak gerekir. 2019 AYT bazı öğrenciler için ilk olacak iken bazıları için de ikinci kere gerçekleşecek bir sınav olacak. Bu da haliyle biraz da olsa sınav heyecanına neden olmaktadır. Eğitim uzmanları, bu konuda çok fazla stres yapmanın gereksiz olduğunu vurgulayarak öğrencilerin kendi bölgesinde AYT kursu veren bir kurumdan destek almalarının işlerini daha kolay hale getireceklerini vurguluyor.

Yeni dönemde sınava girecek olan öğrencilerin başarılı olabilmeleri ile ilgili de bilgi veren uzmanlar, öncelikle sınavın bir psikoloji sorun haline gelmesinden çıkması gerektiğinin altını çiziyor. Bu sene olmasa da önümüzdeki sene yine sınava girilebileceğini unutmadan hareket etmek gerekir. tabi ki 2019 AYT sınavı için yoğun bir çalışma temposuna da girilmesi gerekiyor. Her ne kadar büyük sorunların oluşmasına neden olmayacak kadar ağır bir sınav olsa da yine de bu konuda eğitim veren AYT dershaneleri ile iletişime geçerek bu alanda daha yüksek puan almak için destek alınabilir. Tabi bununla birlikte sınavdan sonra tercihler konusunda da yine rehber bir danışmandan hizmet almak gerektiğini unutmamak gerekir.

Ortadoğulular Eğitim Ankara LGS dershanesi

Ankara LGS dershanesi

Ankara LGS dershanesi denince akla birçok farklı seçenek gelmektedir. Bunların arasında alışılagelmiş dershaneler kadar butik dershaneler ve vip de...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim LGS sınavına nerede gireceğim

LGS sınavına nerede gireceğim

LGS sınavına nerede gireceğim diye hala soranlar var ise çok acele etmeliler. Çünkü bu tarihe kadar öğrencilerin sınavlara nerede gireceklerini kon...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için