2019 TYT | Ortadoğulular Eğitim

2019 TYT

Ortadoğulular Eğitim 2019 TYT

13.06.2019       517      


2019 TYT

2019 TYT

2019 TYT Haziran 15 de Cumartesi günü yapılacak. Öğrencilerin Cumartesi günü saat 10.15 de girecekleri bu sınavda Temel yeterlilikleri ölçülecek. 2019 TYT sınavı ilk oturum sınavı olarak yapılacaktır. Sınav günü öğrenciler mutlaka talimatları okumalı ve neler yapacaklarını, yanlarında neler bulundurup bulundurmayacaklarını bilerek gelmelidirler.

TYT Sınav hazırlık

Sınav gününe kadar uyku düzenini oluşturan öğrenciler sınav günü de rutin olarak kalktıkları saatlerde kalkmalılar  sınav yerlerini mutlaka sınav gününden önce gidip ziyaret etmeliler. 2019 TYT sınav öncesinde öğrenciler sınava girecek okullarını ziyaret ettikten sonra sınav günü oraya nasıl ulaşacaklarına da karar vermeliler. Öğrencilerin başarılı olabilmeleri için sınavı en az stres ile atlatmalılar. Aile de bu konuda çocuklarına destek olmalılar. Onların değerli olduğunu ve sınav sonucuna göre bu durumun değişmeyeceğini kendilerine hissettirmeliler. Öğrenciler sınav günü sınav yerlerinde sınav saatinde önce bulunmalılar. Sınav günü sınava geç kalamamak için talimatları okuyarak sınav yerlerine gitmeliler. Sınav günü kendilerini rahat hissedecekleri ve uygun kıyafetler giymeliler. Yanlarında sınav giriş belgelerini ve kimliklerini mutlaka bulundurmalılar. Sınav sırasında odaklanma problemini en aza indirmek için su getirebilirler. Sınav sırasında stres yaptıklarında su içerek biraz olsun rahatlayarak odaklanabilirler. Ancak suyu da belirli aralıklar ve miktarda tüketmeliler. Sınav sırasında lavabo ihtiyaçlarının karşılanmaması gibi bir durum söz konusu olduğu için sıkıntıya düşebilirler. Öğrenciler sınava kesinlikle aç bir şekilde girmemeliler. Sınav başarısını belirli oranda etkilediği için tok karnına girmek önemlidir. Sizler sınavda iken yanınızdaki eşyaları tutabilecek birilerinin olması da yine sizin açınızdan avantaj sağlayacaktır.

TYT sınavı hakkında

2019 TYT sınavı üniversite sınavının ilk oturumudur. Burada öğrencilere 135 dakika süre tanınacaktır. Temel Yeterlilik Sınavı yaklaşık olarak 2 saatten fazla sürecek. Bu süre zarfında öğrencilere 120 soru sorulacaktır. Temel olarak ağırlıklı konular Türkçe ve Matematik derslerinden sorulacaktır. Öğrenciler 40 ar soruyu Türkçe , matematik derslerinden alırken diğer 40 soru da yine dağılım ile farklı derslerden olacaktır. Bu sorulardan ne kadar fazla net çıkartırsanız puan aralığınız da o kadar yükselecektir. Öğrenciler uzun süreli bu maratonu en iyi şekilde atlatmak ve istedikleri puanları alabilmek için son günler kalmıştır. Bu günleri en iyi şekilde değerlendirmeliler ve her şeyden uzaklaşarak sadece sınavları düşünmeliler. Sınav hayatlarında önemli bir noktada yer alsa da asla merkezinde olmamalı ve sonuç ne olursa olsun kendilerinden daha değerli bir noktaya koymamalılar. Bu tür sınavların elbette ki telafisi bulunmaktadır. Bu durumun farkında olmalı ancak ellerinden geleni de mutlaka yapmalılar. Öğrenciler uzun süreli maronun son günlerini yoğun bir şekilde ders çalışarak değil kendilerine zaman ayırarak ve stresten uzak durarak yapmalılar. Şu son günlerini mutlaka deneme çözerek değerlendirmeliler ve her denemeyi gerçek sınavda ki gibi çözmelilerdir. O şekilde denemenin başına oturmalı ve bu son günleri en verimli şekilde değerlendirmeye çalışmalılar.

Bugün ki yazım da sizlere 2019 TYT hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonra ki yazım da sizlere 2019 AYT hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Eğitim İstanbul özel okullar

İstanbul özel okullar

İstanbul özel okullar kapsamında eğitim alabileceğiniz pek çok alternatif kurum barındırmaktadır. Bu kurumlar arasında İstanbul kolejleri ve İstanb...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Cevizlidere özel lise

Cevizlidere özel lise

Cevizlidere özel lise ana başlığı altında sizlere özel liselerin enden bu kadar sayıca fazla olmasından ve sıklıkla tercih edilmesinden bahsedeceği...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için