2019 TYT AYT Sonuç | Ortadoğulular Eğitim

2019 TYT AYT Sonuç

Ortadoğulular Eğitim 2019 TYT AYT Sonuç

15.06.2019       468      


2019 TYT AYT Sonuç

2019 TYT AYT Sonuç

Üniversite sınavının yeni adı YKS olarak tanınır ve yeni model sınav olarak bilinir. Haziran ayında yapılan sınavın iki günde tamamlanması sağlanır. Cumartesi günü temel yeterlilik sınavı (TYT) ve pazar günü de alan yeterlilik sınavı uygulanır. Sonra da OBP hesaplaması ile 2019 TYT AYT sonuç belgeleri beklenir ve tercih yapılır. Adayların bir bölüme yerleşip yerleşmediği bu süreçte belli olur.

YKS Sonuç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sınavda uygulanan sınavların cevapları her sınav için ayrı ayrı değerlendirilecektir. Her adayın standart puanı, testlerin her biri için özel olarak hesaplanacaktır. Standart sonuç hesaplanırken aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

* Her aday tarafından testler için verilen doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Yanlış cevap sayısının dörtte biri doğru cevap sayısından düşülecek ve adayın sınavdan aldığı ham ??puanı bulunacaktır.

* Testin ortalama net sayısı ve standart sapması belirlenir. Bunu belirleyen faktörlerden biri de geçen yıl tüm adaylardan alınan ham puanların kullanılmasıdır.

* Sınavdan sonra ÖSYM  tarafından iptal edilecek sorular değerlendirmeye alınmayacak ve bu iptal edilen derste işaretleme yapan her adayın bu iptal edilen sorucu doğru sayılır.

* Ortaokullarda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini alan öğrenciler 2019 TYT AYT sonuç işlemlerinde bu dersi de çözmelidir. Ancak eğitim kurumlarında bu dersi daha önce hiç almamış olan öğrenciler TYT Sosyal Bilimler Testinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nden muaf tutulur. Bu öğrenciler felsefe alanında din kültürü ve ahlak bilgisi yerine sunulmuş olan diğer 5 soruya cevap vermelidir. Kat sayı değerleri bu iki seçenek için de aynıdır.

YKS Genel Değerlendirme

Genel olarak, YKS hepimiz için yeni bir sistemdir ve bu yıl ikinci defa öğrencilerin karşısında durmaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman sistemin oturması için biraz daha zamana ihtiyaç olunduğu söylenebilir. Peki YKS ile ilgili en temel bilgiler nelerdir?

Yorum yapabilme yeteneğine dayanan testlerden oluşur.

Matematik ve geometri ayırt edici dersler olarak seçilmiştir.

MEB müfredatı dışı konular dahil edilmemiştir.

Geçen senelerdeki sistemlerden daha zorlayıcı bir yapısı olduğu söylenebilir.

Yeni bir puanlama sistemine sahip olduğu için, geçen seneki sıralamalar ile eşzamanlılık göstermeyebilir. Bunun için 2019 TYT AYT sonuç kişiye özel olarak belirlenmelidir.

Özel Okullar Mamak

Okul eğitiminde dikkatleri üzerine çeken birçok detay bulunmakta ve bu detaylar arasında öğrencilerin eğitimlerinde başarılı olmasının ilk sırada o...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara Çankaya özel lise iletişim adresleri

Ankara Çankaya özel lise iletişim adresleri

Ankara Çankaya özel lise iletişim adresleri bilgisine ulaşmak günümüzde oldukça kolay. Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte sadece ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için