2019 TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak ? | Ortadoğulular Eğitim

2019 TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak ?

Ortadoğulular Eğitim 2019 TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak ?

15.06.2019       399      


2019 TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak ?

2019 TYT ve AYT Ne Zaman Açıklanacak ?

 

     Birçok öğrencinin beklediği üniversite sınavları sonunda geldi ve öğrenciler artık sınavların açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM’nin yayınladığı takvime göre 2019 YKS sınavlarının sonuçları 18 Temmuz 2019’da açıklayacağını belirtti. Adayların bu tarihe kadar ÖSYM’nin resmi sitesinden sonuçları takip etmesi gerekiyor. Sınav sonuçlarının açıklanması ile öğrenciler şifreleri ile ÖSYM’ye girip sonuçlarını öğrenebilirler.

YKS Sınavı

 

    Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) birçok öğrencinin üniversiteye gitmesini sağlayan bir kurumdur. Öğrencilerin bu sınava güçlü bir şekilde hazırlanarak kendilerini motive etmeleri gereklidir. Uzmanların yaptığı yorumlara göre kendine güvenen öğrenciler bu tür sınavlarda daha başarılı oluyorlar. Heyecan konusunda ise uzmanların yaptığı açıklama neticesinde adayların fazla heyecandan sakınması gerekiyor fakat hiç heyecanı olmayan öğrencide tehlike altında demektir. Kısaca ne çok heyecanlanmalı ne de az heyecanlı olmak gerek kararında olması gerekiyor.

Sınav Kaç Oturumdan Oluşuyor?

      Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ‘na girecek adayların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar var. Öncelikle öğrencilerin zaman konusunda sıkıntı yaşamaması için sınava girecekleri yerlere 1 saat önceden gelmeleri öğrencilerin yararına olacaktır. Geçen yıllarda olduğu gibi öğrenciler sınav başlangıcından 15dk önce okullarda bulunmaları ve giriş yapmaları gerekiyor. Aksi takdirde öğrenciler sınava gireceği okullara alınmayacaklar. Bu yüzden adayların zaman konusunda çok dikkatli olmaları gerekiyor. YKS’nin kurallarına göre sınav toplamda 3 oturum olacak şekilde planlandı. Sınavın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) adı altında gerçekleşiyor. İlk oturum 15 Haziran cumartesi günü saat sabah 10.15’de gerçekleşecek olup toplam süresi 135 dakika olacak. Adayların sınav yerlerine en geç 10.00’ da gelmeleri gerekiyor. Son zamana kadar beklemeyip sınav yerinizi almanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Sınavın 2. Oturumu ise Alan Yeterlilik Testi (AYT), bu sınavda 16 Haziran pazar günü sabah saat 10.15 ‘de gerçekleşecek. Adayların yine aynı şekilde sınavın başlamasından 15 dakika önce yerlerini almaları gerekiyor. Sınavın son oturumu ise sadece başvuru yapan adayların girebileceği Yabancı Dil testi (YDT)’nden oluşuyor. Bu sınav ise saat öğlen 15.45’de başlayacak olup son giriş saati 15.30 olarak belirlenmiştir.

Ortadoğulular Eğitim Yks Puan Hesaplama

Yks Puan Hesaplama

YKS sınavına duyulan heyecan, üniversite diplomasını almak isteyenlerin hayatında merkezi bir konuma oturmuştur. Bu yıl ikinci defa yapılacak olan ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim YKS puan hesaplama sistemi

YKS puan hesaplama sistemi

YGS sınav sisteminin yerine gelen TYT ilk bakışta sadece Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri soru sayısının azaldığı şeklinde görülmekte. Sınavın oluş...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.