Eğitim

Adana Lise En İyi Lise Fiyatları Yorumları Listesi

Adana Lise En İyi Lise Fiyatları Yorumları Listesi; Adana liseleri ve lise düzeyi eğitim alabileceğiniz kolej seçenekleri ile üniversite sınavı öncesinde kapsamlı bir eğitim almanız mümkün.

Yalnız burada şunu belirtmekte yarar var; il bazında değerlendirme yapıldığında öne çıkan Adananın en başarılı liseleri için yapılan tercih sayısı son derece fazla.

Bu kurumların birçoğu; Adana Anadolu Liseleri ve Adana Özel Anadolu Liseleri arasında yer alan belli başlı okullar. Adana’nın eğitim standartları en yüksek ve eğitim kalitesi en göze çarpan okulları LGS sınavının da en çok tercih alan okulları aynı zamanda.

Nitelikli liseler olarak bilinen bu okullarda eğitim almak istiyorsanız LGS sınavına son derece iyi hazırlanmış olmanız gerekli.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Adana’nın belirli kesimlerinde yoğunluk gösteren Adana özel liselerinin büyük bir kısmı ve Adana devlet liselerinin (ki bunların da tamamı Anadolu Lisesi olarak eğitim vermekte) bir bölümü için LGS taban puanını sağlamış olmak şart.

Geri kalan Adana Özel Anadolu Liseleri için kurum sınavı taban puan barajı bulunurken, sınavsız eğitim alabileceğiniz Adana Liseleri için de adres kriterlerine uygun bir konumda ikamet etmeniz gerekli.

Buna göre tercih edeceğiniz kuruma bağlı olarak sınavlı ya da sınavsız bir seçeneği değerlendirmeniz mümkün.

Adana Lise En İyi Lise Fiyatları Yorumları Listesi

LGS sınav mecburiyetti kalkmış olmasına rağmen 2019 LGS sınavına bir milyonun üzerinde öğrenci katılım sağladı.

Nitelikli liselerde eğitim almak isteyen bu öğrencilerimizin bir kısmı puanlarına uygun okulları tercih ederken, bir kısmı da düşük puan aldıkları için adrese dayalı kayıt sistemi üzerinden yerleştirilmeyi beklemek zorunda.

Eğer sınavda yeterli puanı sağlayamadıysanız, bu sizi endişelendirmesin. Çünkü geçen yıl uygulamaya geçilen adrese dayalı kayıt sisteminde de okul tercihi yapma olanağına sahipsiniz.

Bu tercihi; Adana Liseleri içinde, evinize en yakın konumda ve farklı eğitim alanlarına sahip okulların yer aldığı listeden, size uygun 5 okul seçeneğini tercihinize göre sıralayarak yapabileceksiniz. 

Yani her halükarda eğitim almak istediğiniz kapsamda bir okul tercih etme hakkına sahip olacaksınız. Tabi diğer bir seçenek de lise düzeyi eğitim veren kolejlerin sınavlarına katılarak, bu kurumlarda şansınızı denemek. Fakat bunun için de önceden kolej ücretlerini öğrenerek, aile bütçenize uygun olup olmadığını değerlendirmenizde yarar var.