Ankara Dershanesi Rehberlik Sistemi | Ortadoğulular Eğitim

Ankara Dershanesi Rehberlik Sistemi


15.08.2018       1901      


Ankara Dershanesi Rehberlik Sistemi

Eğitim hayatı süresinde öğrenci hem ders konusunda hem de sınav stresi konusunda kendisine destek olacak birine ihtiyaç duyar.  Aileler her zaman çocuklarının yanında olsalarda eğitim hayatının içinde yer almadıkları için bazı durumlarda isteselerde destek olamamaktadır. Bu konuda asıl destek olması gerekenlere baktığımızda öğretmenlerin olduğunu görmekteyiz. Öğretmenler eğitim hayatının içerisinde yer aldıkları için hem eğitimdeki güncel gelişmelerden haberdarlar hem de eğitimin temel taşlarından oldukları için öğrenciye her konuda yardımcı olabilirler. Branş öğretmenlerinden daha çok bu işin eğitimini almış rehberlik öğretmenleri öğrencilere daha çok yardım edebilmektedir. Bu konu üzerinden eğitim alan rehberlik öğretmenleri öğrencinin hem ders çalışma konusunda yardım ederken hem de sınav stresi konusunda onlara yardım etmektedir. Fakat devlet okulların yeterli sayıda rehberlik öğretmeninin yer almaması tek bir rehberlik öğretmeninin öğrencilere gerekli desteği verememesi eğitim sistemimizin eksi yönlerindendir. Özellikle lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler için büyük önem taşısa da devlet liselerindeyeterli sayıda rehberlik öğretmeninin yer almaması ile öğrencilere destek konusunda eksik kalmaktadırlar. Bu konuda özel kuruluşlar öğrencilere rehberlik desteği açısından gerekli imkanları sunmaktadır. Özellikle dershaneler bu hususta birçok imkan sunmaktadır. Rehberlik kadrosu, psikojik danışmanlık, eğitim koçları gibi imkan sunan dershaneler son yıllarda pek çok velinin ve öğrencinin tercihi haline gelmiştir.

Ankara dershanesi olarak eğitim hayatımızın ilk yıllarından itibaren öğrencilerimize hem kaliteli eğitim hemde rehberlik hizmetleri sunmaktayız. 2002’de başlayan eğitim öğretim yolculuğumuzda ilk olarak butik dershane olarak başladık. Devamında sunduğumuz imkanlar ve hergün yükselen başarı ivmemiz sayesinde bünyemize temel lise, yabancı dil kursu, diğer dershane formatı ve matematik kursunu dahil ettik. Her bölümümüzde aynı özeni gösterdiğimiz için hem adımızdan pek çok kez söz ettirdik hem de başarı ivmemizi her geçen gün yükselttik. Ankara dershanesi olarak öncelikle öğrenciler sunduğumuz başarılardan ardından sunduğumuz rehberlik hizmetlerinden kısaca bahsedelim. Ankara dershanesi olarak butik eğitim anlayışını benimsediğimiz için sınıflarda 10-12 kişi yer almaktadır. Ardından öğrencilerimize sunduğumuz bireysel etüt kolaylıkları, yaz ve yarıyıl kampları, soru çözüm saatleri, zengin kaynaklar, her hafta yeni sınav sistemine uygun hazırlanmış sorularla beraber öğrencilerimizi en iyi şekilde üniversite ve lise sınavına hazırlamaktayız. Ankara dershanesi olarak bir diğer avantajımız ise aktif rehberlik kadromuzdur. Alanında kenindini geliştirmiş, deneyimli uzman rehberlik kadromuz sayesinde öğrencilerimize birçok alanda yardımcı olmaktayız. Ankara dershanesinde rehberlik öğretmenlerimiz hem çocuklarımızın ders konusunda eksiklerini tamamlamalarına yardımcı olurken hem de onların kişisel sıkıntılarını dinlemekte bu hususta velilerimizi bilgilendirmektedir. Ankara dershanesi olarak az öncede dediğimiz gibi her hafta deneme sınavları uygulamaktayız. Deneme sınavları sonucu ilk olarak rehberlik öğretmenlerimize gitmektedir. Öğrencilerimizin netlerinin ve  eksik olduğu konuların analizini yapan rehberlik öğretmenlerimiz devamında her öğrenci ile bireysel görüşerek onların eksik oldukları konuları ve nasıl bir çözüm üretmeleri gerektiği konusunda öğrenciye bir plan çizmektedir. Gereken konuda öğrenciyi bireysel etüte yönlendirmektedir. Bireysel etütler sayesinde öğrencilerimiz sıkıntı çektiği konuda öğrencilerimizin öğretmen, öğrenci şeklinde eksik oldukları konuları özel ders niteliğinde gidermelerini sağlamaktadır. Ankara dershanesi rehberlik sisteminin bir diğer parçası her öğrenci özel birebir hazırlanmış çalışma programları ve soru çözüm hedefleri ile öğrencinin dershane dışında evlerinde nasıl ders çalışmaları gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Hazırlanan çalışma programları öğrencilerin dershaneye giriş çıkışları ve okul saatlerine göre hazırlanmaktadır. Böylelikle bünyemizde yer alan öğrencilerimiz ders çalışmayı hayatlarının bir parçası haline getirmiş olurlar. Ankara dershanesi rehberlik öğretmenlerinin öğrencilere belirlediği soru çözüm hedefleri ile beraber öğrenci her hafta kendini geçmeyi hedefleyerek sınav senelerinde çok fazla soru çözme imkanı yakalamaktadır.

Ankara dershanesine kayıt olarak sağladığımız sayısız avantajlardan ve bizi diğer dershanelerden ayıran rehberlik sistemimizden yararlanmak adına sizleri de kurumumuza davet ediyoruz.

Dershaneden Temel Liseye Geçiş

Bilindiği üzere 2014 yılında TBMM tarafından alınan kararla beraber dershaneler kapatılmıştır. Yerine ne getirileceğeni merak eden veliler ve öğren...

← Devamını Oku

Ankara dershanesi sınava hazırlık matematik kursu

Matematiğe dair birçok öğrencinin problemler yaşadığı gözden kaçınılmaz bir gerçektir. Bu problemleri gidermek adına pek çok öğrencimiz özel dersle...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.