Blog

Ankara’daki Aquaparklar

Ankara’ da tatil, eğlence  ve dinlenme seçenekleri arasında aquaparklar önemli bir yere sahiptir. Son yıllarda Ankara’daki aquaparklar nitelik olarak oldukça gelişmiş ve modern bir dizayna kavuşmuştur. Ankara aquaparkları hafta içi ve hafta sonlarında havuz keyfi yapmak, güneşlenmek, eğlenceli zaman geçirmek ve havuz başı etkinliklere katılarak eğlenmek için oldukça iyi bir seçim.

Ankara’daki aquaparklar havuz ve eğlence merkezleri olarak cafe, çocuk ve yetişkin havuzları, kaydırak havuzu, güneşlenme alanları, soyunma kabinleri, çocuk bakım odaları  bulundurmaktadır. Havuz başı yarışmalar, eğlenceli aktiviteler, eğitmen eşliğinde sportif faaliyetler aquapark eğlencesini daha keyifli hale getiriyor. Aquaparklarda çocuklar için yüzme dersleri de verilmekte.

Ankara’daki Aquaparklar ve Fiyatları         

Aquaparklar, Ankara’ da özellikle hafta sonlarında eğlenceli bir deneyim geçirmek isteyen çocuklu ailelerin uğrak mekanları arasında yer alıyor. Ankara’daki aquaparklar ve fiyatları için ailelerin kişi balı en az 40 TL’ yi gözden çıkarması gerekli. Ankara Aquaparklarında genellikle 0-6 yaş grubundan ücret alınmazken, bazı aquaparklar özel indirimler yapıyor. Bazı fiyatlar ise şu şekilde:

 • Gölbaşı Aquapark’ ta hafta içi kişi başı 55 Lira iken hafta sonu 65 Lira
 • Çiçektepe Aquapark hafta içlerinde kişi başı 55, hafta sonlarında 60 Lira
 • Anadolu Hotels Aquaparkının özel indirimleri takip ederek hafta sonu 40 Lira’ ya aquapark keyfi yapabilirsiniz.

Ankara’daki En İyi Aquaparklar      

Aquaparkın sunduğu eğlence imkanlarına, steril havuzuna, aileler ve çocuklar için uygunluğuna ve konfor olanaklarına göre Ankara’daki aquaparklar arasında yıldızlar listesi:

 1. Waterpark Çankaya, adeta eğlencenin merkezidir. Oldukça geniş bir alanda yüzme havuzları, cafesi, çocuklar için oyun alanları ve kaydırakları ile ailelerin bir numaralı tercihi. Aquaparkta eğlenceli aktiviteler ve yarışmalarla etkinlikler de düzenlenmektedir.
 2. Anadolu Hotels Esenboğa Termal Aquapark, Ankara’ nın en büyük eğlence havuzu olarak bilinmektedir. Çocuk havuzlarının yüzme havuzları 40 cm, kaydırak havuzları ise 120cm.’ dir.
 3. AnkTalya Yüzme Havuzu ve Aquapark, Salı ve Cuma günlerini kadınlara ayırıyor. Diğer günler karma olarak ailece ya da arkadaş gruplarıyla gidilecek güvenilir ve temiz bir tesis. Havuz başı etkinlikleri ve konserler de aquaparkı daha da eğlenceli hale getiriyor.
 4. Waterpark Çiçektepe Aquapark, Ankara’ nın havuz ve eğlence kültürünün Sincan’ daki adresi…
 5. Aqua Apple Garden, uygun fiyatları ile de eğlence havuzlarında Ankaralıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
 6. Vadi Zir Aquapark, havuz başı düğün organizasyonları ile de ünlü, çocuklara da uygun bir işletme.
 7. Club Watercity Aquapark, Haymana Yolu üzerinde Gölbaşı’ ndaki tesisi ile hizmet veriyor. Aquapark kültürü için sakin mekan tercih edenlerin özellikle müdavimi olduğu bir tesis.
 8. Kartaltepe Aquapark, Mamak sakinlerinin özellikle rağbet gösterdiği temiz işletmelerden biridir.
 9. Altındağ Karapürçek Su Parkı,  çocuklar için eğlenceli bir işletmedir. Su parkında çocuklar, yüzme dersi de almaktadır.
 10. Bağlıca Aquapark da sakin bir işletme arayanlar için ideal mekanlar arasında.

İlginizi çekebilir: Ankara’daki Kütüphaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir