HEMEN BAŞVUR Antalya kurs | Ortadoğulular Eğitim

Antalya kurs

Ortadoğulular Eğitim Antalya kurs


Antalya kurs

Antalya kurs

Antalya kurs açısından İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi yüksek bir potansiyele sahip olmayabilir. fakat bölgede eğitim bakımından çok değerli kurs alternatiflerinin yer aldığını ve bu kursların sayıca Antalya ve yakın çevresindeki talebi karşılayacak düzeyde olduğunu söylemek mümkün. pek çok alanda hizmet veren Antalya kurs grubu içinde bu yılda en çok değerlendirilenler Antalya LGS kursları ve Antalya TYT AYT kursları. Eğitim sistemimiz değişmediği ve sınavlar yürürlükten kaldırılmadığı sürece de bu kurslara olan ihtiyaç devam edecek gibi görünüyor.

Antalya kurs eğitimi

Son dönemlerde eğitim kurumları arasında dikkat çekici bir uygulama başladı. Özellikle özel okullar ve kolejler bünyesinde eğitim alan öğrencilere girecekleri sınav türüne uygun olarak sınav hazırlık programları da veriliyor. Bunun için ayrı bir zaman dilimi ayrılarak, öğrencilerin eğitim durumlarına uygun bir şekilde LGS, TYT, AYT, YDT gibi sınavlara hazırlanması sağlanıyor. Bu ilk bakışta Antalya kurs grubu içinde yer alan sınav hazırlık kursları ile aynı kapsamdaki kurslara olan ilginin azalacağını düşündürüyor doğrusu. Bir nevi, özel okullar kendi öğrencilerinin kurslara olan ihtiyaçlarını ortadan kaldırmak amacı ile bu misyonu da üstleniyorlar. Fakat tabi ki bu da özellikle bazı ailelerin ortaokul ya da lisenin son yılında kolejlere yönelmesine neden oluyor. Okulun ilk yıllarını devlet okullarında okuyan öğrencilerin bir bölümü son yılda hem kurs ücretlerinden kurtulmak hem de sınava etkin bir hazırlık süreci yaşayabilmek için ebeveynleri tarafından bu kurumlara kaydettiriliyor. Bu da özel okulların ve kolejlerin sınavlara hazırlık sınıfları için çok uçuk rakamlar talep etmelerine neden oluyor.

Yani; Antalya kurs ücreti gibi bir rakamı ve belki de daha fazlasını yine özel okulun kayıt ücretine ekledikleri söylenebilir. Özel okullarda ve kolejlerde istenen 5,6 ve 7. Sınıf kayıt ücretleri ile 8. Sınıf kayıt ücretleri arasındaki derin uçurumun neyden kaynaklandığı da bu vesile ile açığa kavuşmuş oluyor. Yani her halükarda LGS ya da YKS sınav hazırlıkları için bir bedel ödemek zorunda kalınıyor. Tabi, öğrenci evde kendi başına bu işin üstesinden gelebileceğine inanıyorsa o ayrı.

Ortadoğulular Eğitim Konya kurs

Konya kurs

Konya kurs seçeneklerini değerlendirirken hayatınızın önemli sınavlarına girdiğinizi unutmadan hareket etmenizi öneririz. Bu şekilde davrandığınızd...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim İstanbul kurs

İstanbul kurs

İstanbul kurs konusunda tercih yapmadan önce en çok dikkat edilmesi gereken konu, kursun bir markaya bağlı hizmet verip vermediği konusunda araştır...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.