AYT Matematik Soruları | Ortadoğulular Eğitim

AYT Matematik Soruları

Ortadoğulular Eğitim AYT Matematik Soruları

15.06.2019       411      


AYT Matematik Soruları

AYT Matematik Soruları

AYT 2018 matematik sınavı ÖSYM tarihinin en zor matematik sınavlarından biriydi. Sınavda yer alan sorular MEB müfredatının 10., 11. ve 12. sınıfların müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Ders dışı soru yoktu. Doğru strateji her zaman başarı getirebilir. AYT matematik soruları çözmek için belli başlı konulara önem vermek yararlı olabilir. Sınav stratejinizi planlayın. Hangi dersten başlayacağınıza, okuma hızınıza, nasıl soruları çözeceğinize, zaman dolduğunda ve soruları tamamladığınızda geri dönüp bakmanız gereken soruları ayarlamak gibi noktalara önceden karar vermelisiniz.

Üniversite sınavı (YKS) bilgi, birikim ve yorum becerilerinin paylaşılmasını gerektirir. Tüm bu becerilere sahip olsanız bile, iyi bir sınav stratejiniz yoksa başarılı olamazsınız. Bu nedenle, sınavlardan önce sınav boyunca ne yapacağınızı planlamanız gerekir. Geleceğinizi etkileyecek bir sınavı başarıyla geçmek ve rakiplerin bir adım önüne geçmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini de bilmek önemlidir.

AYT Matematik Sınav Stratejileri

Panik yapmamak gerekir. Birçoğunuz yıl boyunca birçok sınavdan geçtiniz, önceki yıllarda soruları okudunuz ve çözdünüz. Cumartesi ve pazar günleri olacağınız bu sınavlar farklı olmayacak. Bunun için panik ya da kaygıya gerek yoktur. Pratik sınavlarda karşılaştığınız sorulardan daha kolay sorularla karşılaşacaksınız, bundan emin olun. Gerçek AYT matematik soruları okulda veya kurslarda olduğunuz sınavlardan daha basit olacaktır.

Hız ve tutarlılığı dengelemek önemlidir. Soruları çok hızlı bir şekilde cevaplamak yanlış olur ve sonuç olarak birçok hata yapmak için aşırı temkinli olmak ve her soruya daha fazla zaman harcamak yanlıştır. Derin bir nefes alın. Sınava başlar başlamaz, her şeyi unuttuğunuzu hissedebilirsiniz. Bu geçici bir durumdur. Sınava katılan neredeyse her aday bu durumla karşı karşıya kalabilir. Endişelenmenize gerek yoktur. Birkaç soruyu cevapladıktan sonra, bu duygu kendiliğinden kaybolacak.

TYT ve AYT soruları 5 farklı kategoride hazırlanır. Soruların yüzde 10'u çok kolaydır, yüzde 20'si kolaydır, yüzde 40'ı normaldir, yüzde 20'si biraz karışıktır ve zordur, en son yüzde 10'u da çok zordur. Sorunların yüzde 70'i kolayca çözülebilir demektir. Zor sorularla uğraşmak ve zaman harcamak yerine, bu süre zarfında 3 basit soruyu yanıtlamak mantıklıdır. Bu taktik tüm AYT matematik soruları için geçerlidir.

 

Ortadoğulular Eğitim Ankara Çankaya özel lise iletişim adresleri

Ankara Çankaya özel lise iletişim adresleri

Ankara Çankaya özel lise iletişim adresleri bilgisine ulaşmak günümüzde oldukça kolay. Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte sadece ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara Kurslar

Ankara Kurslar

Ankara kurslar açısından en bereketli illerimizin başında gelmektedir. İlgi alanınız, ihtiyacınız hangi konuda ise ona yönelik olarak birçok farklı...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için