Batıkent özel anadolu liseleri | Ortadoğulular Eğitim

Batıkent özel anadolu liseleri

Ortadoğulular Eğitim Batıkent özel anadolu liseleri

11.11.2018       1464      


Batıkent özel anadolu liseleri

Batıkent'in 2017 yılı sonu itibariyle toplam nüfusu ise yaklaşık 4 bin kişilik artışla 232.009 kişiye yükseldi. Yenimahalle nin ilçelerinden olan Batıkent Yenimahalle nüfusunun yarısını oluşturmaktadır. Bu nedenle batıkent özel anadolu liseleri geniş bir alanı kapsamaktadır.

Turgut Özal Mahallesi: 48.822 Kardelen Mahallesi: 37.465  Kent-Koop Mahallesi: 30.077  Yeni Batı Mahallesi: 24.612 Uğur Mumcu Mahallesi: 20.618 İlkyerleşim Mahallesi: 19.280 İnönü Mahallesi: 17.607Ergazi Mahallesi: 15.799 Batı Sitesi Mahallesi: 12.358Ostim Mahallesi: 5.371Batıkent: 232.009Yenimahalle: 659.603 nüfus sayısına sahiptir. Nüfusu orta ve yüksek gelir grubu insanlardan oluşmaktadır. İlk kurulduğu yıllarda daha çok gelir düzeyi düşük nüfustan oluşsa da  zaman içerisinde insanların gelir düzeyi yükselmiştir. Nüfusun tahminen %2'sini esnaf ve tacir, %15'ini emeklilikler ve %83'ünü işçi ve memurlar oluşturmaktadır.

Batıkent özel anadolu liseleri başarı oranı

    Batıkent, Ankara'nın belediye başkanlarından Vedat Dalokay'ın 1973 yılında Ankara Belediye Başkanlığı'na seçimi üzerine, çarpık kentleşme sorununa çözüm olarak oluşturulmuştur. Batıkent'in, özellikle Murat Karayalçın döneminde altyapısının geliştirilmesiyle ve Melih Gökçek döneminde de metronun tamamlanmasıyla ulaşım bakımından birçok sorunu çözülmüştür. Batıkent, Kızılay ve Sincan'a 15 km uzaklıkta, İstanbul Devlet Yolu olarak a karayolunun hemen kuzeyinde yaklaşık 10 milyon m2'lik bir alana kurulmuştur. Son yıllarda Batıkent'e yapılan Atlantis AVM, Meydan Batıkent, Batı Park AVM Gimsa ve Kiler alışveriş merkezleri semtteki ekonomik hayatı canlandırmıştır. 

    Batıkent eğitim hayatında 384 okula sahip öğrenci sayısı olarak 113.324 kişiden oluşmaktadır.Batıkent’teki Özel Anadolu liseleri temel akademik eğitimin yanı sıra yoğun bir yabancı dil programı uygulamaktadır. Yabancı dil eğitimini aksatmadan alan ağırlıklı yoğun bir üniversite sınavına yönelik akademik program uygulanmaktadır. Batıkent’teki Özel Anadolu Liseleri sabah 09.00 ile başlayan eğitim-öğretim programımı 17.00’ye kadar devam etmektedir. 17.00’den sonra ise ders programı bittiğinde eksik giderme,soru çözümü ve ödev saatleri yapılmaktadır.Bu sayede kurs ve özel derse gerek kalmayacak bir eğitim program oluşturulmuştur. Her hafta düzenli olarak uygulanan TYT ve AYT denemeleri ile öğrencilerimizin deneme sınavlarında fazla soru örneği görerek sınava yönelik kendilerini geliştirme imkanı sunulmuştur. Bununla birlikte hafta sonu isteğe sosyal etkinlikler spor müzik  ve kulüp çalışmaları devam etmektedir.

Batıkent özel anadolu liselerinde kapsamlı ve gelişimsel rehberlik ve psikolojik danışma programı ile öğrencilere hizmet verilmektedir.Bu programla öğrencilere kişisel, sosyal, eğitsel ve kariyer gelişimi alanlarında destek vermektedirler.Batıkent zel Anadolu Liseleri farklı öğrenme alanlarına hitap eden zengin görselliği ve içeriği ile bilgiye hızlı ulaşılan etkileşimli verimli ders işleme sunan bunların dışında fiziksel anlamda da öğrencilere hijyenik ortam sağlayan akıllı tahtalarla donatılmış sınıflarda öğrencilere eğitim verilmektedir.

Batıkent özel anadolu liseleri öğretmen kadrosunu oluştururken de belli sınavlara tabi tutup en az 5-6 yıl tecrübesi olan öğretmenlerle çalışmaktadır.Veli bilgilendirme sistemine de fazlasıyla önem verip öğrenci devamsızlığı sınav sonuçları öğrencinin okul içi durumuyla alakalı veliye bilgilendirme yapılmaktadır.

Ortadoğulular Eğitim Ankaranın en iyi dershanesi

Ankaranın en iyi dershanesi

Ankara`nın en iyi dershanesi bulmak için karşımıza çıkan birçok seçenek bulunuyor. Önemli olan eğitim kalitesine önem veren bir dershane seçmek.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri

Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri

Anadolu lisesi; iki yabancı dil ( İngilizce , Almanca , Fransızca ) ile eğitim veren , liselere giriş sınavı sonuçlarına göre öğrencilerin yerleşti...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için