HEMEN BAŞVUR Batıkentteki Anadolu Liseleri | Ortadoğulular Eğitim

Batıkentteki Anadolu Liseleri

Ortadoğulular Eğitim Batıkentteki Anadolu Liseleri


Batıkentteki Anadolu Liseleri

Batıkent'teki anadolu liseleri eğitim kalitesi açısından öğrenciler tarafınfan tercih ediliyor. Batıkent Yenimahalle ‘ye bağlı olan ve aslında hem yüzölçümü hem de nüfus açısından Yenimahalle'nin yarısından fazlasını oluşturur.

Batıkent anadolu liseleri eğitim kalitesi

Batıkent anadolu liseleri konum açısından da çok tercih ediliyor. Bir modern yapılaşma projesi olarak kurulan Batıkent, gittikçe değeri artan bir semttir. Batıkent, Ankara'nın merkezine uzak olarak düşünülür, fakat metro sayesinde aslında Ankara'da her yere yakın bir semttir.

Metro ile her yere kolayca ulaşım şansınız bulunuyor. Ayrıca dolmuş ve otobüs seçenekleri de Batıkent ulaşımını oldukça kolay bir hale getiriyor. M1 ve M2 metro hatlarının son durağı olan Batıkent, her geçen yıl gelişerek kendi kendine yetebilen bir semt olmayı başarıyor. Birçok şeyi Batıkent'ten hiç ayrılmadan da yapabilirsiniz. Kısacası şehre kolay ulaşabileceğiniz ve aynı zamanda da şehir hayatından uzakta yaşayabileceğiniz bir yer olarak Batıkent oldukça iyi bir tercih. Batıkent, Ankara'nın en yeşil semtlerinden biridir. Yürüyüş yapılabilecek birçok alan, keyifli aktiviteler yapılacak parklar, spor için uygun yeşil sahalar ve fitness aletleri gibi birçok unsur, spor ile dolu  bir yaşam sunuyor.

Batıkent'te yaşamak, doğa ile iç içe yaşamak anlamına geliyor. Özellikle çocuklu aileler için oldukça iyi bir seçenek, çünkü çocukların sokakta oyunlar oynama ve eğlenme olanağı Batıkent'te hala devam ediyor. İşte bu potansiyel sayesinde ve gelişen ihtiyaçlar bünyesinde Batıkent ‘te eğitim kurumları da gittikçe çoğalıyor. Batıkent’in başarı oranı en yüksek ve en eski liselerinden biri Nermin & Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi ‘dir.Zamanla özel liseler açılmış olsa da Batıkentteki Anadolu Liseleri diye düşünüldüğünde ya da araştırıldığında ilk akla gelen yerdir burası. Hem öğretmen kadrosu hem de öğrencilerin başarı sıralaması düşünüldüğünde güçlü bir devlet lisesidir. Ancak liselere giriş sınavlarında puanı bu okulu tutmayan öğrenciler için özel Anadolu lisesi olarak da seçenekler mevcuttur. Bunun yanı sıra 2010 yılında kademeli olarak başlayıp 2013 yılında tamamlanan düz liselerin Anadolu liselerine dönüştürülmesi ile birlikte birçok Anadolu lisesi be Anadolu meslek lisesine sahip olmuştur. Batıkentteki Anadolu liseleri genellikle 3 katlı ve geniş bahçelere sahip okullardır.

İki farklı yabancı dil ile eğitim verirler. Bunlar İngilizce ve almancadır. Öğretim dilleri Türkçe olmasına rağmen yabancı dil dersleri de yoğun şekilde verilmektedir. Öğrenciler 11. Sınıfa geçerken ilgilerinin olduğu alanda sınıf seçimi yapabilirler. Örneğin; sayısal derslere ilgisi olan öğrenci matematik-fen bölümünü seçerken, sözel derslere ilgisi olan öğrenciler Türkçe-matematik ya da Türkçe-sosyal sınıflarını tercih edebilirler. Yine aynı şekilde dil konusunda daha ilgili olan öğrenciler yabancı dil sınıflarını tercih edebilirler. Eğitimlerini deneyimli öğretmenler tarafından yoğun programlarla alırlar.Üniversite de istedikleri bölümleri kazanma oranları yüksek olan okullardır. Bu sebeple fazlaca talep görürler.

Bu yazımızda size Batıkentteki Anadolu liseleri  hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımız da Batıkentteki butik dershaneler hakkında sizlere bilgi vereceğiz .

Ortadoğulular Eğitim Sincandaki özel okullar

Sincandaki özel okullar

 Sincandaki özel okulların sayısı oldukça fazladır.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara dershaneleri

Ankara dershaneleri

Ankara dershaneleri YKS sınavına girecek olan adayların araştırma konusu haline geldi. 

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.