Eğitim

Ankara Bursluluk Sınavı 2023

Ankara bursluluk sınavı

Bursluluk Sınavı 2023 – Ankara Bursluluk Sınavları 2023 – Ne Zaman – bursluluk sınavları ankara. Her çocuğun en iyi olanaklara sahip eğitim ortamında kendini yetiştirme ve geliştirme hakkı vardır.

Doğal olarak aileler de çocuklarının yeteneklerinin keşfedildiği, ileri eğitim tekniklerinin kullanıldığı kaliteli eğitim- öğretim olanaklarından yararlanmalarını istemektedir. Ancak ekonomik koşullar ve aile bütçesi çocuklarının özel okullarda okumasına izin vermeyebilir. Ancak başarılı öğrenciler için bu sebepler eğitimleri önünde aşılamayacak bir engel değildir. Özel okulların gerçekleştirdiği bursluluk sınavları başarıları yüksek öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim almalarına olanak sağlamaktadır.

Bursluluk Sınavı 2023

Özel okulların kendi eğitim düzeylerine uygun başarılı öğrencileri belirleyebilmek amacıyla gerçekleştirilen ve istenilen seviyeye ulaşarak başarı gösteren öğrencilere eğitim bursu verilen sınavlar bursluluk sınavı olarak adlandırılmaktadır. Bu sınavlar bir nevi öğrencilerin okula kabul sınavıdır. Okullarında burslu bir şekilde eğitim görmelerini öngördükleri sayıda öğrenciler için gerçekleştirilir.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

İlgili Yazı: Ankara butik dershane

Öğrencinin gerçekleştirdiği başarı durumuna göre tam burslu, yarı burslu ve diğer burs seçeneklerine (%30,%25,%10 vb.) göre indirim alarak okumaya başlanılır. Tam burs kazanan öğrenciler okula hiçbir ücret ödemezler. Diğer burs kazanma durumlarında ise kazanılan burs oranlarına göre okulun öngördüğü biçimde geri kalan eğitim ücreti ödenmektedir.

Tam burslu bir şekilde okuyabilmek için öğrencinin sınavdaki tüm soruları eksiksiz, doğru bir şekilde yanıtlanmış olması gerekmektedir. Yarı burs almak ve diğer burs seçeneklerinden faydalanabilmek için her özel okulun başarı düzeylerine göre kendine göre koyduğu kotalar vardır. Yapılan sınavda bu şartları yerine getirmeyen öğrenci olmaz ise öngörülen burs verilmez. Kazanılan indirimler yalnızca her yıl ilan edilen eğitim-öğretim ücretleri üzerinden gerçekleştirilir. Yemek, kıyafet, servis ve kırtasiye masraflarının karşılanması velilere ait olmaktadır.

2023 Bursluluk Sınavı Ne Zaman

Her sene olduğu gibi 2022 – 2023 eğitim – öğretim yılında da özel okulların bursluluk sınavları Ankara’da gerçekleştirilecektir. Çocuklarının başarılı seviyeleri yüksek öğrenciler arasında ve daha nitelikli, daha gelişmiş eğitim olanaklarında eğitim görmelerini isteyen veliler için özel okulların bursluluk sınavları son derece önemlidir. Bursluluk sınavları genelde her senenin ocak, şubat ve mart aylarında uygulanmaktadır. Bursluluk sınavlarına girebilmek için belirli sınıflarda olma şartı aranabilmektedir. Her özel okul kendi sistemine göre sınıf şartı aramakta bazı okullar başlangıç sınıflarına (5.9. Sınıflar) sınav uygularken bazı okullar ise ara sınıflara da (3-4-5. Sınıflar)bursluluk sınavı gerçekleştirebilmektedir.

Ankara Bursluluk Sınavları 2023

Ankara’da da öğrencileri kurumsal eğitim faaliyetlerinden yararlandırmak isteyen bursluluk sınavı gerçekleştiren bir çok eğitim kurumu vardır. Bu alanda faaliyetlerini yıllardır yürüten, tecrübelerini her kesimden öğrencilere ulaştırmak isteyen Ankara’nın seçkin eğitim kurumlarından biri de Ortadoğulular Eğitim Kurumlarıdır. Köklü Eğitim geçmişine sahip dershanecilikle başlayan Ortadoğulular Eğitim Kurumları Ankara bursluluk sınavları için her yıl öğrencilerin nitelikli ve kaliteli bir eğitim alabilmesi için çeşitli programlar, eğitim destek faaliyetleri yürütmektedir. Öğrencilere eğitim yolculuklarının her aşamasında, ilkokul kademesinden lise kademesine geçiş sürecine kadar tüm önemli sınavlara akademik ve rehberlik çalışmalarıyla 18 yıllık tecrübelerini en iyi şekilde sunmaktadır.

Akademik gelişim kapsamında öğrenciler için müfredat işleyişine ek olarak kazanım eksiklikliklerine yönelik bireysel ihtiyaçlarını da giderecek çalışmalar yürütülmektedir. Kızılay, Konur, Yenimahalle, Mamak, Sincan, Sanatoryum, Eryaman, Ahi Mesut, Aydınlıkkevler, Etimesgut, Batıkent, Bağlarbaşı kurs merkezleri ve Çayyolu ie Kızılay VIP kurs merkezleri ile Ankara’daki öğrenci ve velilerine bursluluk sınavlarına yönelik hazırlık ihtiyacını gidererek faaliyetleri ile onlara ışık tutmaktadır.

Öğrencilerini düzenli çalışma programları, deneme çözümleri, zamanı verimli kullanma teknikleri ile donatarak Ankara bursluluk sınavı 2023 için de onları çok iyi bir şekilde hazırlamaktadır. Ortadoğu Eğitim Kurumları kuruluşundan bu yana öğrencilerini hayata hazırlamadaki başarılarını öğrencilerin girdikleri yerleştirme sınavları sonuçlarıyla çok iyi bir şekilde almıştır. Ayrıca 4 şubesi olan Anadolu Lisesi’ne sahiptir. Bu yılda gerçekleştireceği bursluluk sınavı ile liseye başarılı öğrencileri kabul etmek için hazırdır.

Unutulmamalıdır ki bursluluk sınavlarından başarı elde etmek ileride girilecek önemli sınavlarda da motivasyonun yüksek olmasını sağlayacaktır.