Eğitim

Dershaneden Temel Liseye Geçiş

Bilindiği üzere 2014 yılında TBMM tarafından alınan kararla beraber dershaneler kapatılmıştır. Yerine ne getirileceğeni merak eden veliler ve öğrenciler için TBMM tarafından açıklama yapıldı. Artık Dershaneden Temel Liseye Geçiş uygulanacaktır. Özel öğretim kursları az çok dershane mantığı ile ilerleyen kuruluşlar olacakken temel liselerin nasıl bir kuruluş olduğuna dair pek çok kişinin aklında soru işareti oluşmuştur. Gelin dershanenin yerine gelen temel lisenin işlevi veya artı yönleri nelerdir inceleyelim.

Öncelikle temel liseler devlet liseleri ve özel okul karşımı bir kuruluştur. Diğer liseler gibi diploma verme yetkisine sahiptir. Fakat diğer liselerden farkları büyüktür. Misal dershane kurucuları tarafından açılan temel liseler dershane mantığı ile ilerlediğini görmekteyiz. Devlet okullarının öğrencinin akademik başarısına katkı sağlamayacak derslerinin yerine öğrencinin üniversite sınavında yardımcı olacak derslerin ağırlıkta yer aldığı nir ders programının ağırlıkta olduğu dersler yer almaktadır. Devlet liseleri öğrenci odaklı eğitimden çok uzakta eğitim öğretim hizmeti verirken temel liselerin her öğrencinin başarısını göz ettiği öğrenci odaklı bir eğitim verdiğini görmekteyiz.

Dershaneden Temel Liseye Geçiş

Dershane temelli olan temel liseler dershane mantığı ile ilerlediği için dönem içinde lise birden lise sona kadar uyguladığı deneme sınavları ile öğrencileri üniversite sınavına hazırlamaktadır. Genellikle temel liselerde bireysel etüt, psikolojik danışmanlık gibi imkanlar yer almaktadır. Kısacası temel liseler daha çok öğrenci odaklıdır. Devlet liseleri, özel okullardan farklı olarak üniversite sınavı odaklı eğitim veren kuruluşlardır.  Son yıllarda popüler hale gelen temel liseler ile beraber birçok ilde birçok semtte temel liselerin açıldığını ve sayıca fazla bir hale geldiğini görmekteyiz. Evet temel liselerin avantajları sıralamakla bitmez fakat bu kadar çok sayıda var olması ister istemez tercih sırasında kafa karşıklığına neden olabilir. Tercih sırasında dershane temelli olan temel liselerin geçmişteki başarıları göz önünde bulundurularak tercih yapılması daha doğru olacaktır.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ortadoğulular eğiim kurumları eğitim hayatlarının ilk yıllarında butik dershane olarak ilerlerken ilerleyen yıllarda yükselen başarı ivmesi ve çeşitli etkenlerle beraber bünyesine temel liseyi dahil etmiştir. Dershanecilik sektöründe adından birçok kez söz ettiren kurumumuz temel lisede de aynı başarıyı elde ederek pek çok veli ve öğrencinin takdirini kazanmıştır. Ortadoğulular temel lisesi ayrıcalıklarından gelin kısaca bahsedelim. Ankara temel lisesi olarak kayıt olan öğrencilerimiz ilk olarak psikolojlar ve eğitim danışmaları ile görüşme yapmaktadır. Bunun sebebi ise her öğrenciyi yakından tanımak ve onları hedefleri doğrultusunda onları yönlendirmedir. İlk görüşmelerin ardından öğrencilerin sınıflarını belirlemek adına seviye tespit sınavı uygulamaktayız. Bu sayede dönemin başında öğrencilerin eksiklerini belirleyip dönem içinde ona göre bir yol çizelgesi oluşturmaktayız.

Ankara Temel Lisesi

Ankara temel lisesi olarak sene içinde seviye tespit sınavlarını ve deneme sınavlarını sık aralıklar içerisinde uygulamaktayız. Böylelikle öğrenciler  dönem içinde konu eksiklerini görüp kendilerini tamamlama fırsatını yakalar. Ankara temel lisesi olarak öğrencilerin akademik yaşantısına katkı sağlamayacak derslerin yerine onların akademik yaşantılarına ve karşılarına çıkıcak olan sınava hazırlayacak derslerin yoğunlukta olduğu eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Ankara temel lisesinin en büyük avantajlarından biride bünyesinde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadrosudur. Ankara temel lisesi olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışıyla beraber sınıflarda 10-15 arası öğrenci yer almaktadır. Böylelikle öğrenciler özel ders alıyormuş gibi ders süreci geçirme fırsatını yakalar. Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimize bireysel etüt kolaylığı sağlıyoruz. Öğrenciler anlamadığı konuları ve çözemediği soruları öğretmen öğrenci şeklinde birebir cevap bulmaktadır.

Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız yeni sınav sistemine uygun kaynaklar, soru bankaları ve konu testleri ile beraber onları karşılarına çıkıcak olan sınavlara en uygun şekilde hazırlamaktayız. Öğrencilerimizin üzerinde gözden kaçınılmayacak bir gerçek olan sınav sıkıntısını gidermek adına bünyemizde yer alan psikologlarımızda her öğrenciye seanslar düzenleyerek onların sınav streslerini en aza indirmeye çalışmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin tatillerini verimli geçirmek adına yarıyıl ve yaz kampı imkanları sunmaktayız. Sağladığımız sayısız imkanlar ile beraber velilerimiz yüksek ücretler istediğimizi düşünücek olabilirler. Fakat düşünelin aksine sunduğumuz uygun ücretler ve ödeme kolaylıklarının beraberinde öğrencilerimizin ve velilerimizin içleri mutlu olmaktadır.

Ortadoğulular temel lisesine kayıt olarak kaliteli eğitim, uygun fiyat ve lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavına hazırlık yapmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.