Etimesgut AYT dershanesi | Ortadoğulular Eğitim

Etimesgut AYT dershanesi

Ortadoğulular Eğitim Etimesgut AYT dershanesi

26.07.2019       310      


Etimesgut AYT dershanesi

Etimesgut AYT dershanesi

Etimesgut AYT dershanesi, üniversite sınavının ikinci aşaması olan Alan Yeterlilik Testine girecek olan üniversite adaylarının tercih ettiği kurslardır. AYT; yani alan yeterlilik testi, TYT; yani temel yeterlilik testine göre çok daha zordur. Burada alan bilgisi ön plana çıktığından bireylerin hedefledikleri sınav puan türüne uygun olan derslere son derece hâkim olması gerekmektedir. Bu da daha kapsamlı bir çalışma gerektirdiğinden; adayların pek çoğu Etimesgut AYT dershanesi gibi kurumlar bünyesinde sınava hazırlanmayı tercih etmektedir.

Üniversite sınavına daha önce girmiş adaylar TYT sınavından 200’ün üzerinde puan alması durumunda bu puanı bir sonraki yıl da değerlendirme şansı yakalamaktadır. Bu da ikinci kez TYT sınavına girmelerinin gerekmediği anlamını taşımaktadır. Geçen yılın TYT puanını kullanacak öğrenciler, sadece AYT sınavı ve tercihen de YDT sınavına katılarak okul tercihi yapabilirler. Ayrıca; ön lisans programlarını hedefleyen öğrenciler de sadece TYT sınavına katılarak, uygun puan kriterini sağlamaları durumunda AYT sınavına gerek duymaksızın tercih yapma hakkı kazanırlar. Aslına bakılırsa; Etimesgut AYT dershanesi ya da Etimesgut TYT dershanesi gibi kurumlar sadece sınavın akademik hazırlık süreci için değil, öğrencilerin sürekli değişen sınav sistemine uyum sağlayabilmeleri açısından da son derece önemlidir. Üniversite adaylarını en çok tedirgin eden durumlardan biri olan sınav sistemi değişiklikleri, pek çok adayın başarı düzeyini de olumsuz etkilemektedir. Adaylar birçok kaygıyı da beraberinde getiren bu değişikliklere ne kadar çabuk adapte olur ve bu süreci ne kadar kısa bir zamanda atlatırsa ders verimleri o kadar artar.

Çünkü sınavlarda akademik bilgi kadar bireylerin psikolojik durumu da etkilidir. Hatta pek çok aday sınav stresi ve çeşitli kaygılardan sıyrılamadığı için sınav sırasında sorulara tam bir konsantrasyon sağlayamamakta ve yeterli bilgi birikimi olmasına rağmen çabaları başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bu da adayların akademik destek kadar, psikolojik desteğe de ihtiyaç duyduklarının bir göstergesidir. Etimesgutun en başarılı AYT dershanesi gibi başarı oranı yüksek dershanelere bakıldığında, öğrencilerin yararlanabilecekleri rehberlik ve danışma hizmetlerinin de kurumun bir parçası olarak adayın eğitiminde aktif rol oynadığı rahatlıkla görülebilir.

Ortadoğulular Eğitim Etimesgut tyt ayt dershanesi

Etimesgut tyt ayt dershanesi

Etimesgut tyt ayt dershanesi mezun ve öğrenci programları ile her yaştan bireye uygun eğitim çözümleri üretiyor.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Eryaman Kursları

Eryaman Kursları

Türkiye`nin başkenti olan, ‘memur kent’ olarak da bilinen ve birçok metropole sahip olan Ankara`nın en gözde ilçelerinden birisi olan Etimesgut bug...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Anadolu Lisesi, Kurs, Anaokulu hakkında bilgi almak için