İstanbul okulları | Ortadoğulular Eğitim

İstanbul okulları

Ortadoğulular Eğitim İstanbul okulları

18.06.2019       444      


İstanbul okulları

İstanbul okulları

İstanbul okulları, birbirinden farklı eğitim kurumlarını bir araya toplayan, bireylerin tüm eğitim ihtiyaçlarına cevap alabilecekleri, bol seçenekli geniş bir gruptan oluşmaktadır. Bu grup içinde; anaokullarından üniversitelere varana kadar ülkemiz dâhilinde eğitim veren kurum çeşitlerinin tamamını bulmak mümkündür. İstanbul’un yoğun kalabalığı, genç nüfusun fazlalığı ve eğitim açısından çok rağbet görmesi sebebi ile her geçen gün bu kurumlara bir yenisi eklenmektedir. Özellikle çalışan ebeveynlerin sayısının artması ile birlikte İstanbul özel anaokulları ve gündüz bakım evleri sayısında bir patlama yaşanmıştır ve bu artış hız kesmeden devam etmektedir. Çalışan pek çok ebeveyn çocuklarını gün içinde bu kurumlara bırakarak iş hayatlarına devam edebilmektedir. İstanbul okulları arasında en yüksek kurum sayısı da bu gruba aittir.

İstanbul özel liseleri

İstanbuldaki en yüksek rakamlı kurum sayılarından bir diğeri de İstanbul Anadolu ve özel Anadolu Liseleri seçeneklerinin de yer aldığı İstanbul liseleridir. Özellikle İstanbuldaki Özel Anadolu Liseleri; dershanelerin kapatılma döneminde sayıca müthiş bir artış yaşamış, birçok dershane altyapısına sahip kurum Özel Anadolu lisesi formatına çevrilerek eğitim sektöründe hizmet vermeye devam etmiştir. İstanbuldaki liseler içinde eğitim bakımından güçlü, teknolojik donanımlara sahip, eğitimci kadrosu seçkin birçok okul yer almaktadır. Bunların birçoğu üniversite hazırlık sınıfları için dershane eğitimini aratmayacak hazırlık programları yürütmektedir. Bu da hem okulun kariyerini hem de öğrencilerin sınavı kazanma oranını etkileyecek derecede ciddi başarıları beraberinde getirmektedir.

İstanbul liselerinde sınav hazırlığı

İstanbul okulları arasında bölgenin hem nüfusunu, hem ekonomisini hem de kültürel zenginliğini en çok etkileyen okullar şüphesiz ki İstanbuldaki üniversiteler ve yüksekokullardır. İstanbul yüksek öğrenim kurumları arasında birçok devlet üniversitesi, özel üniversite, vakıf üniversitesi ve yüksekokul bulunmaktadır. Bu okullar ülkemizin farklı şehirlerinden gelen pek çok öğrenciye eğitim verdiği gibi pek çok farklı ülkeden de öğrenci kabul etmektedir. Ülkemizde eğitim kalitesi ile adını duyurmuş, mezun bireylere iş başvurularında art puan kazandıracak nitelikteki üniversitelerden pek çoğu İstanbul’da bulunmaktadır. Hem bu nedenle hem de ülkemizin coğrafi konumu dolayısı ile hem doğuda hem de batıda yer alan ülkelerden Türkiye üniversitelerine, en çok da İstanbuldaki üniversitelere talep oldukça fazladır.

Ortadoğulular Eğitim TYT sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

TYT sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

TYT sonuçları ne zaman diye daha sınav gelmeden öğrenciler birbirlerine sormaktadır. Sonuçlar Temmuz ayının on sekizinde açıklanacak. Bu tarihte he...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim İstanbul liseleri

İstanbul liseleri

İstanbul liseleri, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi ile birlikte birçok öğrencimizi mezun etti. Tabi bunun yanı sıra ortaokul hayatı...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.