Kızılay Kişisel Gelişim Kursu | Ortadoğulular Eğitim

Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Ortadoğulular Eğitim Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

15.08.2018       2210      


Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Eğitim Koçluğu

Ortadoğulular Eğitim Kurumları, Ankara dershanesi olarak öğrencilerine Eğitim Koçluğu hizmeti sunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu 5 psikolojik danışman ve 3 psikolog ile öğrencilerin akademik başarılarının yanında, psikolojik iyi oluş durumlarını da önemseyen bir kurumdur.
Ankara dershane de psikolog tarafından sunulan eğitim koçluğu hizmeti öğrencilere birçok alanda fayda sağlamaktadır. Bünyemizde bulunan psikologlar öncelikle öğrenci – okul – dershane koordinasyonunu sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca dershanemizdeki psikologların öğrencilere yardımcı olduğu alanları şu şekilde sıralayabiliriz;

Öğrencinin eğitim alanındaki sıkıntılarını aşmasında yardımcı olmak,
Öğrencinin diğer öğrencilerden farkını göz önünde bulundurarak öğrenciyle birlikte yol haritası çıkarmak,
Öğrencinin öz-güvenini desteklemek,
Öğrencinin motivasyonunu sürekli artırmak,
Veli ile öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirmek, bir aracı rolü oynamak,
Öğrencinin okul başarısının geçmişini, bugününü ve geleceğini değerlendirmek, takip etmek,
Deneme sınavlarının takibini yapmak, ilerlediği ve geride kaldığı konuları öğrenci ile birlikte belirleyip üstüne düşmesini sağlamak,
Öğrenci için uygun ders çalışma tekniğinin hangisini olduğunu öğrenciye keşfettirmek ve o tekniği kullanarak başarılı olmasında destek olmak,
Öğrencinin hedef belirlemesinde yol gösterici olmak, gerçekçi hedefler belirlemesini ve bu hedeflere ulaşmasını sağlamak,
Öğrencinin kendine uygun meslekleri, ilgi alanlarını belirlemesini sağlamak amacıyla testler yapmak ve meslek seçimi konusunda öğrenciye yol gösterici olmak.

Eğitim koçluğu kapsamında Ankara Dershanede öncelikle öğrenci ile sağlıklı iletişim kurmanın önemi vurgulanmaktadır.
Öğrenci ile kurulan etkili ve sağlıklı iletişimden sonra eğitim koçunun amacı temel olarak öğrencinin tüm eğitim hayatının organize edilmesidir.
Öğrenciye yapılan ilgi, yetenek testleri doğrultusunda öğrenciye uygun mesleğin belirlenmesi ve bunun sonucunda gerçekçi hedefler konulması sağlanmaktadır. Öğrencide değişimin başlamasını sağlar ve bu değişimin takibini yapar.
Ankara dershane de eğitim koçları yalnızca öğrencinin akademik başarısını önemsemekle kalmamakta, ayrıca öğrencilerin duygusal problemlerine de çözüm yolları bulmalarına yardımcı olmaktadırlar. Gerekli olduğu durumlarda öğrenciler ile psikolojik danışmalar düzenleyerek öğrencilerin psikolojik iyi oluş durumlarının kontrollerini de yapmaktadırlar. Psikolojik olarak sorun yaşayan öğrencileri düzenli olarak takip etmektedirler. Böylece öğrencilerin psikolojilerinin iyi olması onların akademik başarılarını da olumlu etkileyecektir. Öğrencilerin hayatlarının her alanlarında desteklenmeleri onlara her alanda başarı getirecektir.
Ayrıca Ankara Dershane de sadece öğrencilere dönük hizmet verilmemektedir. Öğrenciler ile birlikte aileler de aynı ölçüde kurumumuz için değerlidir. Bu nedenle kurumda ailelerimize de psikolojik destek sunulmaktadır. Eğitim koçlarımız velilerimiz ile gerekli olduğu durumlarda psikolojik danışmalar, seanslar düzenlemektedirler. Velilerin psikolojik iyi oluş halleri öğrencilerin hayatını her alanda etkilediği için bu konu oldukça önemlidir. Kurumumuzda velilere psikolojik hizmet sunmak bizi diğer kurumlardan ayıran en büyük özelliğimizdir.

Eğitim koçluğu öğrencinin düşünce sistemlerini olumlu yönde değiştirmeyi amaçlamaktadır. Hiçbir öğrenci ben yapamam ben başarısızım her zaman başarısız olacağım gibi olumsuz düşüncelere kapılarak kendisini olumsuz yönlendirmemelidir. Eğitim koçları öğrencilerin var olan olumsuz otomatik düşüncelerini keşfederek onları değiştirmeyi amaçlamaktadır. Var olan olumsuz otomatik düşüncelerin yerine öğrencilere öz-güven geliştirici, atılgan olmayı sağlayacak olumlu düşünceler kazandırmak amaçlanmaktadır.

Ankara dershane de eğitim koçları öğrencilerin var olan kapasitelerini ortaya çıkarmaya, öğrencilerin velilerin ve öğretmenlerin öğrencinin bu kapasitesinin farkına varmasına ve öğrencinin kapasitesi doğrultusunda başarılı olmasını sağlamaya yardımcı olmaktadırlar.
 

Öğrencinin gelecekten beklentilerini belirlerken şuanda öğrencinin nerede olduğunu, ne kadar yol kat etmesi gerektiğini, bu yolda karşısına neler çıkabileceğini, çıkan sorunlarla nasıl baş edeceğini, bu sorunların öğrenciler üzerinde olumsuz düşünceler bırakmaması gerektiğini, ulaşacağı konumda onu neler beklediğini gerçekçi şekilde değerlendirmesini sağlamaya yardımcı olur.

Ankara dershane de psikologlarımız eğitim koçluğu kapsamında kısacası öğrencilerin yaşamlarını full potansiyel ile devam ettirmelerini amaçlamaktadır. Bireyin güçlü yanlarını keşfetmesi, kendine güvenmesi, potansiyelini keşfetmesi ve kullanması genel amaçlar arasındadır. Koçluk sisteminde temel işlevlerden birisi öğrencinin kendisinin strateji oluşturma, plan yapma, plana uygun davranabilme, kendi yol haritasını oluşturabilme gibi yaşamda önemli olan becerileri erken yaşta kazanmasını sağlamaktır.

Ortadoğulular Eğitim Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs

Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs

Günden güne küreselleşen dünyamızda, iletişim amacıyla insanlar arasında köprüler kuran İngilizce’nin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Kızılay Karanfil Matematik Kursu

Kızılay Karanfil Matematik Kursu

Üniversitelere giriş sınavında yapılan değişiklikler ile Matematik ve Türkçe derslerinin önemi artmış, öğrencilerin sınav ile ilgili kaderlerinin b...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.