HEMEN BAŞVUR Kurum dediğimiz | Ortadoğulular Eğitim

Kurum dediğimizKurum dediğimiz

Bugüne kadar okuduğumuz veya yazdığımız yazıların çoğunda öğrencilik, sınav sistemleri, öğrencinin problemlerinden bahsedildi. Peki öğrencinin eğitim hayatını geçirdiği kurumdan neden hiç bahsedilmedi ? Verimli ders çalışma, öğrenci merkezli eğitim, yenilenen sınav sistemleri bu konularda kaşımıza birçok yazı çıkmaktadır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bugün ki yazımızda bir kurumun nasıl olması gerektiğine değineceğiz. Öncelikle bir eğitim öğretim kurumu öğrencinin yuvası olmalıdır. Günümüzde görüyoruz ki bir öğrenci hayatının büyük bir bölümünü okullarda geçirmektedir. Öğrenci ile kurumun arasında ki bağ ne kadarkuvvetli olursa öğrenci o kadar başarılı olur. Devamında kurum her öğrencinin çıkarını gözetmelidir. Yani sadece sınavları iyi olan öğrencilerin üzerine düşmek yerine başarısız olan öğrencilerle de ilgilenerek onların başarılı olmasını sağlamadır. Bünyesinde yer alan bütün öğrencilerin hakettiği başarıya ulaşması için çabalamalıdır.  Bunun yanında kurumun öğretmenleri ve idarecileri öğrencilerle hem disiplini kurarken hem de onların birey ebeveynleri olmalılardır. Bunun da kurum içinde disiplin sağlanırken her öğrenciye söz hakkı verilmelidir. Söz hakkı verilmediği süreçte her öğrenci ilerleyen yaşlarda kendini ifade etme konusunda zorlanır. Böylelikle içine kapanık ve özgüvensiz bireyler yetişir. Bunun önüne geçmek adına kurum dediğimiz her öğrencinin söz hakkı almasına, kendisini ifade etmesine izin vermelidir. Ayrıca kurum dediğimiz öğrencileri liseye veya üniversiteye hazırlandığı süreçte hem psikolojik olarak hem de eğitim açısından gerekli destekte bulunmalıdır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak kurum dediğimiz başlığı altında başladığımız yazıda bahsettiği etkenleri uygulayan bir kurum olarak eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. Öncelikle Ankara’nın merkezi Kızılay’da yer alan merkez binamız ve Karanfil sokakta yer alan ek binamız öğrencilerimiz için adeta bir eğitim yuvasıdır. Öğrencilerimizin evleri dışında bir diğer evleri olmuştur. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak her öğrenciye söz hakkı ve kendilerini ifade etme fırsatları vererek onları geleceğe dair özgüvenleri yerinde bir birey olarak yetiştiriyoruz. Bizim işimiz bünyemizde yer alan öğrencileri sadece eğitim olarak tamamlamak değildir. Onları geleceğe dair birer sağlam birey olarak hazırlamaktır. Bu doğrultuda verdiğimiz kaliteli eğitimle beraber hakettiği üniversiteye ve liseye yerleştirmekteyiz. Ortadoğulular eğitim kurumlarına kayıt olan bir öğrenci için sağladığımız avantajlardan gelin kısaca bahsedelim. Sayısız sunduğumuz imkanlar içerisinde bireysel etüt kolaylıkları, eğitim koçları ve psikolojik danışmanlık ile eğitim, yaz ve yarıyıl kampları, zengin kaynaklar, her hafta uygulamada olan deneme sınavlarının yanında da birçok imkanımız yer almaktadır. Butik dershane mantığında olan kurumumuz her öğrenci birebir ilgilenme fırsatı yakalamaktadır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak sınıflarda az sayıda öğrencinin yer alması sayesinde her ders özel ders gibi geçmektedir. Eğitim imkanlarımız sayesinde kurum dediğimiz böyle olur tepkilerini birçok öğrenciden almaktayız. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak en büyük avantajımız ise alanında kendini geliştirmiş, deneyimli, uzman öğretmen kadromuzdur. Her öğrencinin seviyesine inebilen öğretmenlerimiz gerekli disiplini sağladıktan sonra onların ailelerinden bir parça olmaktadır. Böylelikle öğrenci kurumda yer aldığı süreç içerisinde kendisini evlerinde gibi hissetmektedir. Güler yüzlü idarecilerimiz ve personellerimiz  ile beraber öğrenci birçok sıkıntısını gidermektedir. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak her öğrenci bizim için özeldir ilkesi içerisinde 2002den beri eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz.

Kurum dediğimizde akıllara ilk gelen yer Ortadoğulular eğitim kurumlarının avantajlarından yararlanmak ve geleceğe emin adımlarla ilerlemek adına sizleride bu yolculuğa davet ediyoruz.

Ortadoğulular Eğitim Çankaya Anadolu Lisesi

Çankaya Anadolu Lisesi

Özel Anadolu liseleri değerlendirilmesi yapıldığında Ankara ve ilçelerinde Çankaya bölgesinde Ortadoğulular Anadolu Lisesi gerek eğitmen kadrosu ge...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Dünyanın en kaliteli eğitim sistemi

Dünyanın en kaliteli eğitim sistemi

Uluslararası eğitim sistemlerinin arasında eğitim kalitesi ve öğrenci başarı oranlarına baktığımızda Finlandiya eğitim sistemi lk sırada yer almakt...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.