Eğitim

Maltepe Kolej | En İyi Maltepe Kolej Fiyatları Yorumları Listesi

Maltepe Kolej | En İyi Maltepe Kolej Fiyatları Yorumları Listesi; Maltepe kolej fiyatları arttıkça, bursluluk sınavlarına başvuru sayısı da artıyor. Sadece kolejlerde eğitim almak isteyenler değil, halihazırda kolejlerde eğitim almakta olan öğrenciler de Maltepe kolejleri bursluluk sınavlarına katılarak Maltepe kolej fiyatları üzerinden indirim kazanma konusunda şanslarını deniyorlar. Her ne kadar kolej ücreti denildiğinde sadece eğitim bedelleri konuşuluyor olsa da, birçok bakımdan koleje giden bir öğrencinin maliyeti devlet okullarına devam edenlerden kat kat daha fazla.

Bu durum elbette ki sadece Maltepe’deki kolejler için geçerli değil. Ülkemizin genelinde kolej ücretleri oldukça fazla. Burada eğitimin niteliği elbette ki ön plana çıkıyor. Ama bu nitelikli eğitimden yararlanabilmek adına pek çok ailenin de imkanlarını zorladığı bir gerçek. Bu konuda devlet yardımının da kesilmiş olması, ailelerin çocuklarını bursluluk sınavlarına yönlendirmelerinde büyük oranda pay sahibi.

Maltepe Kolej | En İyi Maltepe Kolej Fiyatları Yorumları Listesi

Maltepe kolej fiyatları üzerinden ödemelerini gerçekleştiren aileleri bir bu kadar harcama daha bekliyor. Servis ücreti, forma parası, yemek ücreti, geziler, aktiviteler derken bütçeye yüklenen rakamlar artıyor da artıyor. Dışarıda aynı ayarda bir pantolonu, bir süveteri sırf armalı olmak zorunda diye iki katı fiyata alıyorsunuz. Hatta çoğu kolej kendi bünyelerinde satış noktaları açıp, armalı çorabına kadar buralarda fahiş fiyatlara satıyorlar. Almama gibi bir lüksünüz yok tabi ki! Yani bazı okullara tabiri caizse elinizi verseniz kolunuzu kurtaramıyorsunuz. Ha, karşılığını alıyor musunuz? Tabi ki! Yoksa neden kolejlere talep bu kadar fazla olsun ki?


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Kolejler konusunda İstanbul en yüksek rakamların konuşulduğu illerden biri. Özellikle yabancı kolejler için konuşulan rakamlar orta gelirli bir aile için dehşet verici rakamlar. Maltepedeki en iyi kolejler için belirlenen ücretler bile bu okulların yanında çok masum kalıyor. Ama elbette ki ülkemizde bu gelir düzeyine erişmiş aile sayısı da azımsanamayacak oranda. Bu fiyatlara bu okulların tercih edilmesinin iki önemli nedeni var aslında; birincisi yabancı dil üzerinden eğitim vermeleri, ikincisi ise yabancı ülkelerde eğitim almak isteyen öğrenciler için iyi birer referans oluşturmaları. Diğer kolejlerden ayrıcalıklı başka yönleri de var tabi ki: ama çoğu ebeveyn için bu kadar bile tercih için yeterli nedenler. Maddi bir kaygı da olmayınca, neden en iyisi olmasın, öyle değil mi?