Eğitim

Maltepe Lise | En İyi Maltepe Lise Fiyatları Yorumları Listesi

Maltepe Lise | En İyi Maltepe Lise Fiyatları Yorumları Listesi; Maltepe liseleri arasından LGS puanı ile öğrenci alanlar için tercihler yapıldı, şimdi sırada tercih sonuçlarının ve ek kontenjanların açıklanması var. Bu açıklamalar; 22 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek ve birçok öğrenci için bu heyecanlı maraton da şimdilik noktalanacak. Ta ki üniversite sınavı için hazırlıklar başlayana kadar. Aynı zamanda bu süreçte kurumsal sınavla öğrenci alan Maltepe Özel Anadolu Liseleri de kayıt işlemlerini sonlandırmış olacak. Ve tüm lise adayları tahminen bir ay içinde eğitim serüvenlerine hangi okulda devam edeceklerini öğrenmiş ve gerekli işlemleri tamamlamış olacaklar.

Eğitim sistemimiz içinde lise eğitiminin ayrı bir yere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gündemi en çok meşgul eden, eğitim formatı, sınavları sürekli değişen ve yenilenen de yine lise düzeyi eğitim veren kurumlar. Önümüzdeki yıldan itibaren bizi yepyeni bir lise modeli bekliyor. Ne gibi değişiklikler olacağını ebeveynler olarak henüz tam anlamı ile kavrayamadığımız yeni eğitim sistemimizin ilk adımını tatil programlarında yapılan değişiklikle atmış olacağız. Bu yıl yaz tatilinin kısalacağını tüm ebeveynler duymuş olmalı. Çünkü ara tatiller ile öğrencilerimizin kısa süreli olarak dinlendirilmesi planlanıyor. Bu tabi ki tüm okullarımızı ilgilendiren bir durum. yeni eğitim sistemi olarak tanımlanan HEY ise şimdilik sadece Maltepe Liseleri gibi lise ve dengi eğitim veren okullarda değişikliklere neden olacak. Tabi bunun devamında üniversite sınavında ve lise geçiş sınavlarında da sistemin başarısına göre birtakım yenilikler olabileceği ihtimaller arasında. Her ne kadar bu konu ile ilgili gerekli açıklamalar yapılmış olsa da iş pratiğe döküldüğünde bu yeni modelin ne gibi avantajları ya da dezavantajları olacağını bekleyip göreceğiz.

Maltepe Lise | En İyi Maltepe Lise Fiyatları Yorumları Listesi

En azından önümüzdeki birkaç yıl daha Maltepe Anadolu Liseleri gibi merkezi sınavla öğrenci alan kurumlar için öngörülen sınav formatı değişmeyecek gibi görünüyor. Yani hedefinde Maltepenin en iyi liseleri gibi talibi bol okullar olan öğrencilerin LGS sınavına son sürat hazırlanmaya devam etmesi gerekiyor. Ya da sınavsız geçiş sistemi olan adrese dayalı kayıt sistemi üzerinden yakın çevrelerindeki Maltepe Liseleri arasında hedeflerine en yakın hissettiklerini tercih edebilirler.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.