Eğitim

Mersin Özel Lise | En İyi Mersin Özel Lise Fiyatları Yorumları Listesi

Mersin Özel Lise | En İyi Mersin Özel Lise Fiyatları Yorumları Listesi; Mersin özel liseler taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları 25 Haziran 2019 tarihi itibarı ile açıklandı. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından başlayarak, okul hayatına Mersin nitelikli liseler kapsamında hizmet veren Mersindeki özel okullar bünyesinde devam etmek isteyen lise adayları da hızla tercihlerini yapmaya başladılar. 01 Temmuz-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında tercih yapma zorunluluğu olan öğrencilerin tercih yaparken nelere dikkat etmesi gerektiği de en çok konuşulan konular arasında.

Günümüzde pek çok öğrencinin hayali nitelikli liselerde okuyabilmek. Bu kapsamda eğitim veren kurumların bir bölümünü oluşturan özel liseler ise Mersin’de en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında. Mersin özel liseler bakımından elverişli bir il. Burada özel okul sayısı da çeşidi de yeterli düzeyde. Bu nedenle de; Mersin’de yaşayan ve eğitim hayatına burada devam edecek öğrencilerimiz istedikleri lise kapsamında eğitim alabilme şansına sahipler. Tabi ki bunun için gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde. Mersindeki en iyi özel liseler; elbette ki direkt olarak gidip kayıt yaptırılabilecek okullar değil. Bunun için belirli sınavlara katılmak ve dahası okulun öngördüğü taban puanı sağlamak gerekli. Lise sınavları olarak ilk akla gelen LGS sınavı olsa da; bu sınavın tüm liselerde kabul gördüğü söylenemez.

Mersin Özel Lise | En İyi Mersin Özel Lise Fiyatları Yorumları Listesi

Mersin özel liseler kapsamında eğitim veren özel liselerden bir bölümü için geçerliliği olan sınav türü kurumsal olarak düzenledikleri yetenek/yeterlilik sınavı. Bu sınava katılarak yine puan barajını aşmanız ve tabi ki talebe ve kontenjan durumuna bağlı olarak yüksek puan almanız gerekli. Bu puanı sağladıktan sonra da Mersin özel lise ücretleri bazında okulun talep ettiği ücreti yatırmanız şart elbette. Eğer tercihinizi LGS puanı üzerinden öğrenci alan liselerden biri için yapacaksanız, bunun için LGS sınavına girmeniz, yine okul taban puanı ve yüzdelik dilimi kriterini sağlamanız ve okul ücretini yatırmanız gerekli. Yani her durumda bir özel lisede eğitim hayatınızı sürdürmek istiyorsanız sizi zorlu bir sınav bekliyor demektir. Bu yıl liseye kayıt yaptıracak olan bir milyondan fazla öğrenci için bu stres sona erdi. 2020 yılında LGS sınavına girecek öğrenciler ise şimdiden çalışmaya başladılar bile.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.