Yeni eğitim sistemi 2019 | Ortadoğulular Eğitim

Yeni eğitim sistemi 2019

Ortadoğulular Eğitim Yeni eğitim sistemi 2019

10.06.2019       526      


Yeni eğitim sistemi 2019

Yeni eğitim sistemi 2019

Yeni eğitim sistemi 2019 öğrencilerin kendilerini daha fazla geliştirmeleri için güzel fırsat kapılarını aralıyor. Bununla birlikte tatil dönemlerinin kısaltılması ve yılın başka zamanlarına yayılması sayesinde öğrenciler derslerinden geri kalmayacaklar.

Eğitim sistemi, ülkemizde her zaman için yeniliklere gebe olmuş ve yenilikleri ile hem öğrencilerin hem de velilerin bir süre akıllarının karışmasına ve eğitim sistemine adapte olmalarına engel olmuştur. Ancak her sistemde olduğu gibi Yeni eğitim sistemi 2019 da öğrencilerin kısa bir sürede alışabilecekleri bir sisteme dönüşecek. Yeni dönem ile birlikte okul tatillerinde yapılan değişimler ve öğrencilerin uygulama ve tasarım alanında kendilerini geliştirmeleri için yürürlüğe giren Hayal-Etkinlik-Yaşam eğitim sistemi de öğrencilerin “nasıl olacak?” sorusunu sormalarına neden oluyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim sistemi ile ilgili verdiği bilgilerle, öğrencilerin buna kısa sürede alışabileceğini vurguluyor.

Yaz tatili kısalıyor

Daha önceleri 3 ay olan yaz tatili de yeni dönem eğitim sistemi ile birlikte tarihe karıştı. Bundan sonraki dönemlerde öğrenciler yaz tatilini 2 ay olarak yapacaklar ve arta kalan 1 aylık tatil süresi de yılın belli zamanlarına yayıldı. Tabi ki öğrenciler açısından biraz kafa karışıklığına neden olsa da Avrupa modeli bir eğitim sistemine geçiş yapılmasının kesinlikle öğrenciler üzerinde daha olumlu etkiler yaratacağını söylemek gerekiyor. Yeni eğitim sistemi 2019 hakkında en çok sorulan sorulara yanıt veren Bakan Selçuk, “bu eğitim sisteminin öğrenciler açısından daha faydalı olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullanmaktadır.

HEY yeni eğitim sistemi

3 aylık yaz tatilinin 2 aya düşmesi, bir anlamda öğrenciler üzerinde olumsuz etkiler bıraksa da aslında yıl içinde 2 yerine 3 defa okulların tatil yapması, öğrencilerin derslerine olan bağımlılığını daha da arttıracak. Tabi ki yaz tatilinin değişmesi ve diğer yeniliklerin hayata girmesinin sonuçlarını zaman içinde göreceğiz. Ancak eğitim uzmanlarına göre Yeni eğitim sistemi 2019 öğrenciler açısından çok daha iyi olacak. Dinlenme zamanlarının yıl içinde 3 defa olması yeni eğitim sistemi ile birlikte devreye giren HEY eğitim sistemi, öğrencilerin başarısının daha yüksek olması için güzel bir çığıra dönüşecek.

Ortadoğulular Eğitim LGS sınav yerleri

LGS sınav yerleri

LGS sınav yerleri, sınava girecek öğrencilerin internet üzerinden araştırdığı en önemli konulardan biri. 2019 LGS sınav giriş yerleri, sınav giriş ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Ankara LGS deneme sınavı 2019

Ankara LGS deneme sınavı 2019

Ankara LGS deneme sınavı 2019 ile kendinizi deneyebilir, hangi derslerde eksiğiniz olduğunu gözlemleyerek buna göre hareket edebilirsiniz. 2018/201...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.