HEMEN BAŞVUR Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri | Ortadoğulular Eğitim

Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri

Ortadoğulular Eğitim Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri


Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri

Anadolu lisesi; iki yabancı dil ( İngilizce , Almanca , Fransızca ) ile eğitim veren , liselere giriş sınavı sonuçlarına göre öğrencilerin yerleştiği  ya da özel ise sınav sonucuna göre indirim kazanarak kayıt oldukları liselerdi. Yenimahalle özel anadolu liseleri ile ilgili internet üzerinden pek çok araştırma yapılıyor. Bu liseler öğrencileri ilgi ve başarılı oldukları alanlara göre yükseköğretim kurumlarına hazırlar.

Anadolu liselerinin amacı; MEB tarafından verilen müfredata uygun olarak uzmanlar tarafından geçerliliği kabul edilmiş bilgiler öğretip, bu doğrultuda gelişim ve başarı gösterecek, dünyadaki gelişmeleri takip edebilecek bireyler yetiştirmektir. Fen liselerinde fen bilimleri eğitimi alan öğrenciler, Sosyal bilimler lisesinde sözel eğitim alan öğrenciler varken Yenimahalle özel anadolu liseleri öğrencileri istedikleri alanda eğitim alabilme olanağına sahip oldukları için bir bakıma diğer liselerden daha avantajlıdır.

Özel anadolu liselerinin eğitim sistemi

Yenimahalle 274 kilometrekarelik yüzölçümü ve 659.603 nüfuslu bir semtimizdir. Bu nüfusun 40.912 ‘si liseye giden, 8.468 ‘i liselere hazırlanan öğrencilerden oluşur. Yenimahalle hızla gelişmekte olan ve nüfusu her yıl daha da kalabalıklaşan bir semt olması sebebi ile son yıllarda bölgede özel Anadolu liseleri de açılmaya başlamıştır. Yenimahalle Özel Anadolu Liseleri geniş bahçeli olup kendilerine ait yemekhanelerinin ve spor salonlarının bulunduğu eğitim kurumlarıdır. Bazılarında açık veya kapalı havuz bulunur. Genel olarak sınıf mevcutları 14 ila 20 kişi arasında değişkenlik gösterir. Özel Anadolu liseleri öğrencilere 9. Ve 10. Sınıflarda kolej eğitimi verirken, 11. Ve 12. Sınıflara üniversitelere hazırlık ağırlıklı eğitimler verir. Böylelikle bu okulları tercih eden veliler ve öğrenciler hem dershane hem okul olarak ikiye bölünmemekte ve gerek zaman gerekse enerjisinden tasarruf etmiş olur. Yenimahalle özel Anadolu liselerinde de olduğu gibi tüm özel Anadolu liselerinin asıl hedefi sınav hazırlığı yapan öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirerek öğrencilerinin üniversitelerde iyi bölümler kazanmasıdır.

Veliler için bu okulların üniversiteye öğrenci yerleştirme oranları çok önemlidir. Özel Anadolu Lisesi araştırması yapan veliler ilk önce okulun kaç yıllık bir kurum olduğuna, üniversiteye yerleştirilen öğrenci sayısına (yani başarı oranına), eğitmen ve personel kadrosuna ve okulun fiziki şartlarına bakarlar. Düşündükleri okulun başarı oranı yüksek ise, sınıfları ferah ve çok kalabalık değil ise öğretmenlerinin alanında uzman ve tecrübeli olup olmadığına muhakkak bakmalıdırlar.

Fiyat konusunda değişkenlik gösteren bu kurumlarda farklı alternatiflere ulaşmak mümkündür. Örneğin bazı özel Anadolu liselerinde öğrenciler kayıt olmadan önce sınava alınarak sınav sonucuna göre indirim hakkına sahip olurlar. Bazı özel Anadolu liselerinde ise bursluluk sınavları adı altında dönem dönem yapılan sınavlarda öğrenciler indirim hakkı kazanırlar. Bazı özel Anadolu liselerinde yemek, kıyafet, servis ve kitaplara ayrı ayrı ücret ödemek durumunda kalırken, bazı özel Anadolu liselerinde ise yemek, kıyafet, servis ve kitaplara hiçbir ücret ödememektedirler. Aileler ve öğrenciler tüm bu olanakları araştırırken öncelik olarak araştırmaya internet üzerinden başlarlar. Ancak doğru olan kurumlar ile gidip birebir yüzyüze görüşmektir. Hem okulu gezip görmemiz hem de kurumu tanımamız açısından bu durum en doğru ve sağlıklı olan yoldur.

Bu yazımızda size Yenimahalle özel Anadolu liseleri  hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımız da Yenimahalle dershaneleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz .

Ortadoğulular Eğitim Batıkent özel anadolu liseleri

Batıkent özel anadolu liseleri

Batıkent`in 2017 yılı sonu itibariyle toplam nüfusu ise yaklaşık 4 bin kişilik artışla 232.009 kişiye yükseldi. Yenimahalle nin ilçelerinden olan B...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Eğitim Sincandaki özel okullar

Sincandaki özel okullar

 Sincandaki özel okulların sayısı oldukça fazladır.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.